Pokud si rčení, že chlap nestárne, ale zraje jako víno, vymysleli málo sebevědomí stárnoucí muži, pak u herce Jeana Rena se trefili. Zítra tento Francouz španělského původu slaví šedesátiny. A i v tomto věku je jeho sex-appeal jen stěží zpochybnitelný.

 

Vlastním jménem Juan Moreno y Herrera Jimenez má za sebou desítky rolí v celovečerních filmech typicky evropských, ale i v hollywoodských trhácích. Příznivce si jeho herecké schopnosti získávaly v Magické hlubině, Brutální Nikitě či Leonovi.

 

Právě zejména díky Leonovi si vybudoval image drsňáka, díky němuž se hodil americkým producentům. A tak se objevil i v akčních hitech jako Godzilla nebo Mission: Impossible. Hodí se ale i do komedií, takže ho filmoví diváci mohli shlédnout ve snímcích Návštěvníci, Drž hubu! či Růžový Panter. Zazářil také ve snímku Šifra mistra Leonarda, kde si zahrál kapitána Bezu Fache.

 

Přestože je vyhledáván americkými filmaři, na evropskou tvorbu nezanevřel, jak je zjevné z jeho filmografie posledních let. A tak v roce 2000 získal Evropskou filmovou cenu za evropský přínos světové kinematografii.

 

Reno se narodil 30. července 1948 v marocké Casablance andaluským rodičům. Ti do severoafrické země uprchli před španělským diktátorem Franciskem Frankem. Do Francie se přestěhovali, když Jeanovi bylo 12 let. Nestálost a potřeba změn mu zřejmě díky tomu zůstala dodnes - má svá sídla v domácí Paříži, exotické Malajsii a Los Angeles, jehož městskou částí je Hollywood.

 

Herec byl již dvakrát ženatý a z každého manželství má dvě děti. Tím však zjevně kariéru manžela neskončil. Potřetí se totiž oženil 29. července 2006 na radnici v jihofrancouzském Baux-de-Provence, kde si vzal modelku a herečku Zofii Boruckou (37). Dnes tedy spolu slaví první dva manželské roky.

Reklama