V nabídkách letenek existuje zejména u nejnižších tarifů spousta omezení a případných nutných příplatků, které nejsou na první pohled viditelné. Novinkou tohoto roku se navíc staly tarify s pouze příručním zavazadlem i na některá dálková letecká spojení. „Cestující mnohdy až na letišti zjistili, že v ceně jejich letenek do USA není možnost odbavit zavazadlo. Taková nepozornost tak přišla i na několik tisíc. Díky zavedení balíčků fare families budou mít naši klienti jasno rovnou při nákupu letenky,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.
5be1636a51412obrazek.png
Jak to funguje v praxi? Zákazník při výběru letenky uvidí všechny tarify, za které může na daném letu cestovat, vedle sebe. Ceny tarifů se nejčastěji liší v tom, zda již obsahují odbavení zavazadla, možnost výběru místa v letadle, občerstvení a další doplňkové služby.  Každý cestující tak může v klidu zvážit, které služby chce v rámci ceny letenky dostat a na letišti se ušetří nepříjemného překvapení.

Kromě porovnání jednotlivých dopravců, tak mohou zákazníci Letuška.cz srovnávat i nabídku konkrétní aerolinky. „Cestující se nejvíce zajímají právě o zavazadla. Pokud není odbavení zavazadla v základní ceně letenky, musí doplácet poměrně velký doplatek. Ve finále tak často zjistí, že je pro ně výhodnější koupit si rovnou letenku o něco dražší, než dokupovat zavazadlo k letence levnější, která ho nezahrnuje,“ uzavírá Trejbal.
5be163f1d09a1obrazek.png

Reklama