Nechávat psa lízat ze svého kornoutku zmrzlinu není ideální. Můžete mu zadělat na trávicí problémy. Většina zmrzlin se totiž pro psy nehodí.

„Dospělí psi nemají zcela přizpůsobený žaludek na trávení laktózy. Zatímco štěněti mléko neškodí u dospělého psa je to zkrátka problém. Hafani můžou v lepším případě trpět plynatostí, v tom horším jim způsobíte hodně nepříjemné bolesti žaludku,” vysvětluje produktová specialistka z e-shopu SpokojenýPes.cz Zuzana Novotná. Většina zmrzlin navíc obsahuje velké množství cukru.

Chcete-li ovšem svého čtyřnohého mazlíčka trochu osvěžit, můžete mu zmrzlinu připravit sami z ingrediencí, které mu neublíží. A nic vám nebrání ani v tom dát si s ním!

Ingredience na 1 porci:

  • 1 zralý banán 
  • hrst borůvek
  • 2 velké jahody
  • 1 lžíce burákového másla (ideálně domácího, ale hlavně neslazeného a nesoleného)

Postup:

Banán a jahody si nakrájejte a společně s borůvkami je dejte zmrazit do mrazáku. Po zhruba dvou hodinách všechny ingredience nasypte do mixéru a mixujte dohladka. Zkrátka vytvořte kaši. Směs poté přelijte do předem připravené nádoby na domácí zmrzlinu a nechte přes noc zmrazit. S ingrediencemi můžete samozřejmě experimentovat. Přidávejte ale pouze takové, které jsou pro pejsky zdravotně nezávadné.

Pokud se vám nechce zmrzlinu připravovat, dobře poslouží i dětská přesnídávka. Vybírejte ty, které obsahují 100 % ovoce. Stačí ji přelít do vhodné nádoby a nechat přes noc v mrazáku. Další možností je zmražený nesolený a nekořeněný hovězí vývar. 

Tip: Zmrzlinu můžete dát zamrazit do kongu, což je hračka s dutinou pro vložení palmsků. Pes si při konzumaci pohraje. 

Zdroj: spokojenypes.cz

Reklama