635d9d792cfdcseznam.jpg
Foto: Shutterstock

Deky a teplé oblečení

Jakmile je vám zima, určitě vás jako první napadne se pořádně obléknout, do něčeho zabalit nebo přes sebe něco přehodit. Víte, že nejvíce tepla odchází z hlavy a z nohou? Proto si nasaďte čepici a pokud možno pořádně teplé ponožky. Samozřejmě vám pomůže teplá deka, do které se zachumláte a vzduch pod dekou se hezky ohřeje.

635f966299a4fobrazek.png
Deichmann, 149 Kč / Jott, 499 Kč / Cellbes, 1399 Kč
Foto: Se souhlasem Deichmann, Jott, Cellbes

Horké nápoje

Zvenku bychom už byli zahřátí, ale pořádné teplo do těla přivedeme zevnitř. Určitě vás jako první napadne udělat si čaj. Ten by ale měl být s takovou příchutí, která má opravdu zahřívací účinky. Dospělí si do čaje mohou dát kapku alkoholu pro vylepšení chuti a ještě větší zahřátí a dětem přidáme zdravý sirup.

635f94a0e67dfobrazek.png
Sonnentor, 95 Kč / Leros, 59 Kč / Živa rakytník, 125 Kč / Topvet, 98 Kč
Foto: Se souhlasem Sonnetor, Leros, Živa rakytník, Topvet

Koření
Existuje řada koření, která mají zahřívací efekt, takže pokud je přidáte do jídel, budete mít plusové body. Zvolte zázvor, skořici, chilli, hřebíček, vanilku, pepř, badyán, anýz, kurkumu, kari nebo lékořici. Tato koření urychlí prohřátí a hlavně díky nim pocítíte teplo po mnohem delší dobu.

635f95231cf76obrazek.png
Grešík Skořice, 46 Kč / Sonnetor Chilli, 80 Kč / Pepperfield Kampotský pepř, 199 Kč
Foto: Se souhlasem Grešík, Sonnetor, Pepperfield

Pokrmy, které zahřejí
Saláty a další pokrmy, které spíše ochlazují organismus, nechte na léto a zaměřte se cíleně na ty, které vám pomohou se pořádně zahřát a navíc si i pochutnat. Zařaďte do jídelníčku teplé sladké i slané kaše (například ovesné, jáhlové, rýžové), ale i pyré, polévky, krémy nebo obecně všechny pikantní jídla. Neváhejte do nich přidat koření, které jsme si již představili a řekli si o nich, že mají opravdu účinné zahřívací schopnosti.

Koupele

Na závěr ještě jeden tip na zahřátí zvenku. Pokud můžete, naložte se do vany, přidejte příjemné olejíčky, pěny nebo jiné přípravky a ve vaně zůstaňte alespoň 20 minut. Nechte tělo hodně prohřát. Vana je velmi účinná ve chvílích, kdy jste byli promrzlí po opravdu dlouhou dobu, třeba po celém dni venku v chladu.

635f95d4a103eobrazek.png
Mléčná pěna do koupele, 399 Kč / Esenciální olej, 279 Kč / Sůl do koupele, 219 Kč Koupelová bomba, 220 Kč
Foto: Se souhlasem Rituals, Kneipp, Kosmetika bez vody, Lush

Zdroj: autorka článku, Mall

Reklama