S věkem se mění i vkus, a to nejen co se módy týče, tak i výběru partnerů, hudebního žánru nebo vaší vlastní domácnosti. A o tom posledním bude právě teď řeč. Vybavte si svou domácnost přesně podle toho, kolik je vám let.

S věkem se zcela přirozeně mění i to, jakým stylem, kde a v čem chce člověk bydlet. Přemýšlíte-li o svém úplně prvním bydlení, pravděpodobně sáhnete po úplně jiných věcech, než když budete designovat váš vysněný domeček.

Mládí vpřed

Je vám okolo dvaceti, více než ryze dospělácké starosti, řešíte spíše přednášky na vysoké, skloubení školy a práce nebo blížící se rande? V tom případě asi vaší prioritou nebude luxusní designového křeslo nebo jídelní servis. Pravděpodobně ale bydlení ve squatu nebo „holobytě“ preferovat také nebudete. Byt nebo pokoj, bydlíte-li se spolubydlícími, by tedy mohl být zařízený zcela nízkonákladově, přitom stylově a svěže:

pokoj

  • Na klasickou velkou postel se necítíte? Co takhle zvolit kombinaci tolik oblíbených palet a matrace?
  • Bílé stěny jsou moc bílé? Co takhle nechat si vyvolat vaše fotky do polaroidové podoby a vložit je do rámu nebo na korkovou nástěnku?
  • Velmi oblíbené jsou sedací pytle. Mladá verze klasických křesílek. Na čtení, učení, lenošení... super volba.
  • Pokud šetříte prostor i peníze, vyměňte skříně za štendry. Oblečení budete mít stále na očích, a tak trochu vás to bude nutit k pravidelnému pořádku.

pokoj

Kvalita a pohodlí

Pokud máte studentská léta za sebou a už jste našli domov svých snů, je to ten správný čas vybavit si ho kvalitními a nadčasovými kousky, které vám vydrží dlouhá léta, hned tak se neomrzí a bude i po dlouhé době stále radost na ně koukat.

room

  • Každý domov si zaslouží nějaké to umění – třeba v podobě obrazů nebo soch. Nebojte se do takové věci investovat. Předává se z generace na generaci.
  • Pokud přemýšlíte nad novým gaučem, zauvažujte nad koženou variantou. Zejména pokud máte domácí mazlíčky nebo děti. Tento materiál vydrží opravdu mnoho, navíc je jeho údržba velmi jednoduchá.
  • Do pracovny nebo obývacího pokoje patří křeslo. Ušák, moderní „vajíčko“ nebo jakýkoliv jiný typ. Přesně takové, v němž bude radost rozvalit se, číst si nebo si jen tak hovět. Ocení ho hlavně muži!
  • Vybrat tu správnou matraci, peřiny i polštáře do ložnice není nic jednoduchého. Rozhodně tento nákup nepodceňujte a poraďte se s odborníky. Vaše záda a krční páteř vám za to určitě poděkují.

pokoj

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Co takhle si ještě přečíst:

Reklama