Porody doma, porodní asitentky a jejich práva, názory lékařů a příběhy matek – to jsou názory a témata plné vášní. Dva znepřátelené tábory, které mají svou pravdu, své argument často vyhrocují situaci do absurdna.

  •  Jste proto, aby se situace změnila a uvolnilo se napětí ve striktních zákonech?
  • Znáte někoho, kdo rodil doma a má s tím pozotivní zkušenost?
  • Nebo berete porod doma jako zbytečný hazard se zdravím dítěte?

Těm, které by se chtěli na přednášku osobně podívat předávám pozvánku:

Občanské sdružení Prameny zdraví ve spolupráci s Hnutím za aktivní mateřství pořádá v úterý 6. května od 18.00 hodin přednášku s názvem Mohu rodit doma? Účastníci se dozví, je-li u nás legální rodit doma, zjistí, jaké jsou možnosti porodních asistentek a seznámí se s praktickými informacemi o porodu obecně. Součástí setkání bude sdílení osobních zkušeností.

n

Těhotenství není nemoc – přesto je dobré jeho průběh sledovat a mít pod kontrolou. Většina našich žen se rozhoduje pro porod v nemocnici; jen málo je takových, které chtějí rodit doma. Je jedním z důvodů tohoto faktu negativní obraz domácího porodu v médiích? Má-li se nastávající maminka vyvarovat různých nečekaných situací, jistě je rozumné dozvědět se o porodu co nejvíce předem. Za posledních dvacet let se společnost výrazně proměnila. Nabízí se výběr mezi různými variantami péče v těhotenství, během porodu i po něm. České ženy si mohou svobodně vybrat. Nejsou ale ještě stále příliš svázány dřívější rutinou? Umí si skutečně zvolit takovou péči, která je pro ně a jejich děti nejlepší?

6. 5. Úterý v 18:00 hodin, vstupné dobrovolné

Přednášející: Petra Sovová – předsedkyně Hnutí pro aktivní mateřství, matka sedmi dětí (z nichž pět porodila doma), Ivana Königsmarková – prezidentka Unie porodních asistentek

Místo konání: Společenské centrum Prameny zdraví, Melantrichova 15, Praha 1 (1. patro)

O čem přednáška bude? Co se bude probírat?
• Právní aspekty (Smí se rodit doma? Je to legální?)
• Bezpečí u porodu
• Porodní asistentka (Jak ji najít, co může poskytnout)
• Praktické informace pro porod kdekoliv, osobní zkušenosti, diskuze

p

Zrovna dnes jsem zaznamenala na ww.idnes.cz článek s podobnou tématikou – že by se v budoucnu mohla porodní asistentka účastnit produ v nemocnici .

MF DNES: Ať si ženy berou do nemocnic porodní báby, souhlasí ministr Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/domaci-porody-komise-porodnich-asistentek-f2c-/domaci.aspx?c=A140505_203911_domaci_hro

Reklama