Čtenář fulfy přispěl k tématu dne vtipnou historkou, jak přišel k vytouženému kolu modré barvy značky Pionýr. Díky Vám fulfy za příspěvek. Živě toho vodníka vidím…

Zdravím  redakci, všechny čtenářky  i čtenáře tohoto webu.
 
I já dnes přispěji svojí troškou do mlýna. Zajímalo by mne - jestli se vůbec najde někdo, kdo na kole jezdit neumí. Co se zeptat čtenářů,jak jsou na tom oni a jejich rodiny? J

Já si zavzpomínám na dobu,kdy jsem byl ještě malý kluk. Dva starší bratři a o hodně let a já jejich ,,koule“ na noze.

Všechno jsem po nich dědil včetně spodků a tudíž i opotřebovaná kola. Byl jsem ale vděčný, že vůbec nějaké mám a mohu se prohánět s klukama po vsi.Kolo bylo většinou velké, já drobný a tak jsem provlékl nohu pod štanglí a už se jelo.

Můj otec byl starý, měl mne po padesátce a tak si každý myslel, že jsme děda a vnuk. Ale co, v současné době je to vlastně in. Prostřední bratr byl na mne vysazený. Žárlil a dělal mi, co nejhorší ho napadlo. Hlavně mne strašil vodníkem,který žije pod vodou v rybníku na vsi. Byl to takový kačák, plný žabince a pořádně páchl.

Jednou mne opět dostal bratr na starost. Vyjeli jsme na kolech, bylo krásně a tak jsme se rozhodli, že se vykoupeme v nedaleké nádrži. Rozjeli jsme to, bratr nečekal a ujížděl mi rychle přes náves. Já opět s nohou pod štanglí se marně snažil ho dostihnout. Co čert nechtěl, zatáčku jsem nezvládl a skončil i s kolem v kačáku. Jak jsem se celý zelený od žabince, zabahněný a mumlající dostával z rybníka, právě se pro mne vracel brácha.

Uviděl zelenou postavu, která se plácá ke břehu a zkoprněl. Byl celý bledý a začal řvát :.,,Vodníííík,pomoooooc!!!!!!!! A ujížděl domů. Táta na nic nečekal a běžel k rybníku. To už jsem byl venku a zubil se radostí,že mne přece jen někdo přišel zachránit.

Doběhl i brácha. Všiml jsem si, že má v rozkroku celé mokré kalhoty.........

A kolo? To tam táta nechal a já konečně dostal vytouženého ,,Pionýra“ modré barvy!
fulfy


Vy a kolo:

  • Jezdíte na něm ráda? Nebo musíte?
  • Jak jste se na něm jezdit naučila?
  • Umíte si ho opravit?
  • Seznámila jste se na kole s někým?
  • Vadí vám cyklisté na silnici?
  • Máte slušivý cyklistický dresík?
  • Nebo jste měla bouračku?

Vaše příběhy,  názory, polemiky, fotky, historky i fórky posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z těch, co do tématu dne přispějí, odměním sportovním náčiním. Konkrétně konkurenční výbavou, trekovými holemi s odpružením. Pro chvíle, kdy se na kolo nebudete moct ani podívat.

Reklama