„Za všechno můžou Židi! A taky zednáři!“ vtipkuje občas při sledování internetových diskusí jeden můj kamarád, stejně jako já takzvaný „tatínkovec“ - tedy potomek Židů po otcovské linii. Což znamená, že Židé ho podle svého zákona (halachy) za Žida nepovažují, zatímco antisemité ano.
„Zapomněl jsi na templáře,“ dodává obvykle další známý, autor strašlivé urážky „ty židobolševický cikánoarabe“.

Jinak řečeno, nemáme pro jedince, kteří věří v nejrůznější spiknutí a hodnotí lidi podle příslušnosti k té či oné rase, příliš pochopení, ať už jsou příslušníky ultrapravice či ultralevice.

 

Jedna taková skupinka přesvědčených bojovníků proti sionistickému spiknutí nedávno znovu oprášila oblíbený dokument s kostrbatým názvem Částečný seznam Židů a židovských míšenců v politice ČSFR, ČR a SR po r. 1989 a jala se ho šířit po internetu. Není to poprvé, což poukazuje na nevelkou invenci dotyčných. Takhle se tomu spiknutí asi neubrání...

Seznam sám je ovšem zajímavým dokumentem. Vypadá to, že na něj ultrapravice napsala zkrátka všechny, kteří jsou jí nesympatičtí. Kromě bývalého a současného prezidenta si „teplé místečko“ mezi Židy a míšenci vysloužil i Jan Stráský, Cyril Svoboda, Jan Kavan či David Rath.

Pokud by seznam zcela hypoteticky byl založen na pravdivých údajích (což není), byl by úžasným dokladem tvrzení mého již zmiňovaného kamaráda o tom, že výjimka potvrzuje pravidlo, a tudíž musí existovat i blbí Židi.

Nad seznamem se můžete pobavit například zde.
Podobné seznamy kolují i „na západě“ - například zde

Co si o seznamu myslíte? Existuje sionistické spiknutí? Odlišují se Židé a jejich „míšenci“ něčím od ostatní populace? Čím? Jsou tyto aktivity ultrapravice spíše nebezpečné, nebo směšné?

Reklama