Vybírat mohou z 270 veřejně prospěšných projektů ze všech koutů České republiky, které se přihlásily do grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Každý vítězný projekt získá prostřednictvím Nadačního fondu Tesco finanční příspěvek ve výši 30 000 korun, projekt na druhém místě 16 000 korun a projekt na třetím místě 10 000 korun. Celkem Tesco rozdělí více než 5 milionů korun.
5e283c37f0d59obrazek.png
Pomáhat komunitám je v naší DNA
Program byl poprvé spuštěn v roce 2016 za účelem podpory veřejně prospěšných projektů neziskových a příspěvkových organizací po celé republice. Cílem programu je zlepšovat kvalitu života a udržitelný rozvoj skrze aktivity lokálních komunit v blízkosti prodejen Tesco.  Za celou existenci programu bylo darováno více než 23 milionů korun na realizaci 1080 dobročinných projektů z celkových 3441 přihlášených organizací. Do hlasování se zapojilo neuvěřitelných 20,7 milionů zákazníků, kteří rozhodli o podpoře jejich oblíbených projektů. Moderní vybavení do škol a školek, zdravotní terapie a zážitkové akce pro nemocné děti i dospělé, knihovna dostupná pro všechny, divadelní kroužky pro seniory, obnova vodních ploch a naučných stezek. To je jen malý výčet projektů, které bojují o zákaznické hlasy v 7. kole.

O všem rozhodují zákazníci
Do 7. kola grantového programu Nadačního fondu Tesco se přihlásilo neuvěřitelných 607 projektů, které se zasazují o lepší životní prostředí v místních komunitách. Do zákaznického hlasování postoupilo 270 z nich na základě hodnocení odborného garanta programu Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Všichni finalisté předložili kvalitní a inovativní projekty s jasným pozitivním dopadem na místní komunitu. Zároveň byly organizace prověřeny z hlediska důvěryhodnosti a udržitelnosti.
5e283c483ea9dobrazek.png

Od 20. ledna do 16. února získají zákazníci za každý nákup v prodejnách Tesco hlasovací žeton, který pak mohou vhodit do hlasovacích boxů za pokladnami a podpořit tak místní projekt, který je jim nebližší. Zákazníci získají více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů. Nominované organizace mají navíc v průběhu hlasování možnost prezentovat své projekty přímo na obchodech a zákazníkům tak lépe přiblížit svou činnost.
Kompletní seznam soutěžních projektů i průběžné výsledky najdete na stránkách programu https://itesco.cz/pomahame/. Celkové výsledky pak vyhlásíme v týdnu od 2. března. Nepropásněte unikátní příležitost zlepšit vaše okolí a prostřednictvím hlasovacích žetonů podpořit projekty, které chcete, aby byly realizovány.
 

Reklama