První příspěvek k dnešnímu veršovanému tématu zaslala čtenářka Maryene. Dozvíte se v něm, že láska kvete v každém věku...

První květnový čtenářský příspěvek zaslala Maryene. Jeho poslání je úžasné, jsem rád, že se jím takhle trefila hned na začátek editace!


Přeji krásný májový čas všem čtenářkám, čtenářům a také všem v redakci.
 
Pár zamilovaných básniček jsem dostala, ale mám je všechny schované a jsou přísně tajné, takže se o ně nemohu s nikým podělit. Stejně tak moje „tvorba“ z časů pubertálních i pozdějších není to, o co bych se chtěla dělit nebo s čím bych se chtěla (mohla) svěřovat. Kdysi, a to už bude pár desítek let, jsem si myslela, že láska je výsadou jen mladých a patří k jen mládí. Ti staří (asi tak od třiceti výše) už nemají nárok.
Časem jsem ale zjistila, že stárne jen naše fyzická schránka, občas se něco porouchá, ale mysl zůstává stále mladá a také potřeba milovat a být milován(a) neutuchá v žádném věku.
   
Už to bude nejspíš pár pátků,
co dostávala jsem milostné verše na památku.
 
A přestože přibyly v mé tváři vrásky,
nemohu si stěžovat na nedostatek lásky.
 
Už je to pár let co připili jsme si ze svatební číše,
můj muž však stále ke každému vzkazu „Líbám tě, má lásko,“ píše.

   
Takže mějme se rádi, a to nejenom v máji přeje všem,
Maryene

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2.5.2013: Básně plné touhy a vzrušení

  • Dostala jste někdy milostnou či erotickou básničku?
  • Nebo jste třeba sama nějakou takovou napsala?
  • A máte ji schovanou?
  • Pamatujete si ji?

Máme tu měsíc lásky. Posílejte proto ke čtvrtečnímu tématu milostné a erotické básničky, které jste dostaly nebo samy napsaly. Můžete je zakomponovat do krátkého příběhu, který se k nim váže. Jedna z přispěvatelek od nás za básničku obdrží dvě srdcové čokolády Milka – pro sebe a pro svého partnera. Příspěvky posílejte nejpozději do 2.5.2013, 15.00 hodin na známou e-mailovou adresu Redakce@zena-in.cz. Jestli se z jakéhokoli důvodu stydíte (třeba je básnička příliš intimní), napište zkraje příspěvku, že chcete, aby byl zveřejněn anonymně.

A pokud jste žádnou milostnou básničku nedostala a zatím ani nenapsala, vyzkoušejte to! Třeba jí svého partnera potěšíte.

milkamilka

Reklama