přečtěte si další krásné povídání o jednom skvělém tátovi. Je to manžel naší čtenářky s nickem pinokio a báječný otec jejich dcery. Jaké dokáže dělat skopičiny a přitom být oporou pro obě, se dočtete v jejím pěkném příspěvku, za který samozřejmě moc děkujeme

Dobrý den, můj otec byl alkoholik a často nás mlátil, takže o něm psát nebudu. Můžu napsat o mém manželovi a nejlepším taťkovi na světě, jak prohlásila moje dcera. Už od jejího narození se o ní dokázal postarat, až na maličkost, pokud bylo v plínce větší nadělení, tak blinkal, jen ho cítil, ale zvládl to.

Nebyl a není pro něj problém se o dceru postarat během mé nepřítomnosti. Od jejích pěti let jsem často byla v nemocnici a oni doma fungovali jako zocelená jednotka. Nejenže, dcera nebyla hladová nebo smradlavá, ale o kulturní vyžití bylo také postaráno.

Můj muž je jeden z těch vzácných otců, kteří dítě od sebe při práci neodhánějí, ale dítě dokážou dokonale vtáhnout do dobrodružství, aniž postřehne, že se jedná o pletí záhonu nebo šroubování poličky. Není líný zabavit ji i její přátele a zúčastnit se jakékoliv blázniviny.

Zrovna teď u dcery a mojí neteře frčí cosi jako guma, která se pořád dokola přeskakuje, zatímco dva ji mají omotanou kolem kotníku. V neděli dopoledne jim chyběl třetí do party, já vařila, tak jsem jim řekla, že mají smůlu. Po půlhodině jsem vyšla na zahradu, obě držely gumy a tu přeskakoval můj stokilový, dvoumetrový muž. Za mohutného povzbuzování dívek se blížil k stému přeskoku. No, zvládl to a já jsem jen utrousila, že už je fakt schopen všeho.

Jen ještě jednu příhodu chci vzpomenout. Dcera nastoupila do první třídy a jeden čtvrťák po ní šel. Chtěl po ní peníze nebo ji zbije. Dcera se svěřila muži, ten ráno přišel do školy, nešel za učitelkou, ale za smradem. Přiložil mu pěst k obličeji a pronesl ten nejstarší fór světa: Čuchni, smrdí hřbitovem. A byl klid. Je to taťka na svém místě a svoji otcovskou roli plní na jedničku. Dokáže být chápavý, spravedlivý, bláznivý, hravý, soucitný a i velký chlap, o kterého se obě můžeme opřít.

pinokio

To je úžasné, na takového tátu musí být vaše dcera patřičně hrdá. O vás samozřejmě nepochybuji

Co mi napíšete na dnešní téma vy, milé ženy-in? Je jedno, jestli vychválíte vlastního tátu, nebo tátu vašich dětí. Pokud je fajn, jistě si zaslouží, abyste mu dnes věnovala místo na Ženě-in. My se budeme těšit na dalšího báječného chlapa, který je hoden svátku Den otců.

Moc se těším na další příspěvky na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama