Pěkný maturitní příspěvek nám do redakce poslal i zástupce mužského pohlaví, „maturant“ s nickem mechanik. Je tomu dávno, co už maturoval, ale v jednom má pravdu. Dnešní maturanti se klepou strachy stejně jako ti minulí... To je život.

Dobrý den,od mé maturity uplynulo už 38 let,ale nad zkouškami z dospělosti se toho mnoho nezměnilo.Stejně jako my,se také dnešní maturanti klepou strachy,zda maturitu udělají teď,když kvetou kaštany, nebo až na podzim ,až budou kaštany.Ať už to  je tak nebo tak,po létech se na tuto zkoušku vzpomíná s úsměvem a s radostí,že ji máme za sebou.Je to takový velký krok do samostatného života ,krok,kdy nám končí mládí,stáváme se dospělými a snad i trochu moudřejšími a zodpovědnějšími.

Přeju letošním maturantům hodně zdaru,nemusí maturitu udělat na jedničky,ale hlavně udělat,k tomu potřebují pevné nervy a také nějaké znalosti a dostatečnou slovní zásobu,aby mohli,co nevědí tzv.okecat.    

mechanik

pozn. text nebyl redakčně upraven

________

Moc děkujeme za maturitní příspěvek i zástupci z řad „maturantů“. Ano, ano - dostatečná slovní zásoba často mnohé zachrání:)

Hezký - sluníčkový - den

Saša

 

Téma dnešního dne 11. května - maturity

Maturity jsou v plném proudu. Od dob „Cesty do hlubin študákovy duše“ prošly různými změnami. Ať už k lepšímu nebo k horšímu. Co však zůstává neměnné, jsou samotní studenti. Zkoušky je neminou v jakékoliv době.

Tématem dnešního vydání jsou maturity. Schválně uvádím množné číslo, poněvadž si budeme povídat nejen o maturitách našich, ale i o maturitách našich dětí (pokud tedy už doma maturanty máte)... a je také možné, že se nám ozve i nějaká letošní maturantka.

Někdo zvládá maturitu levou zadní, jiný se stresuje a je přesvědčen, že ji „neudělá“. Další k ní není ani připuštěn. Směrnice maturit se pořád mění, neměli jsme to jednoduché my, naše děti to snad mají ještě složitější. Udělat ji ale chceme všichni.

Pište nám milé čtenářky, jak jste tuto „zkoušku dospělosti“ zvládly vy.

  • Jaké máte vzpomínky na učení - mučení
  • Jaké máte vzpomínky na profesory, zda vám pomáhali, nebo si na vás (či na vaše děti) naopak zasedli
  • Zda jste se maturity bály, nebo jste se těšily
  • Zda jste ji udělaly napoprvé, nebo až napodruhé
  • Jestli jste pocítily, že jste najednou dospělé :)
  • Jestli a jak vám pomáhali rodiče (třeba jako ve zmíněmém filmu pro pamětníky)
  • A také jak jste ji oslavily!!!

A pokud máte doma maturanty, držíme jim palce !!!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvěk odměníme knihou - Cesty, které voní jídlem, díky které můžete cestovat, vařit i poznávat :)

kniha

Reklama