„Svět lyžuje v Česku,“ motto libereckého mistrovství. Chce ale Česko, aby zde svět lyžoval? Názory se různí, nás zajímá ten váš!

Dnes proběhne slavnostní zahájení, na kterém vystoupí kapela Deep Purple a legenda naší populární hudby Karel Gott. O zviditelnění české republiky v zahraničí, díky této akci, není pochyb. Mistrovství přitom ovšem čelí různým problémům. Libereckou radnici čeká kontrola financování, organizátoři se brání proti výpadům ohledně ceny vstupenek i nepřízni počasí, které nadělilo více sněhu, než počítali. Dopravní omezení na Liberecku jsou také značná. V televizi se hovoří o bezpečnosti v průběhu šampionátu a zviditelňování se radikálních skupin. Samotný lyžařský areál ve Vestci je pak provázen nevolí místních obyvatel již od svého vzniku. Jaká je nálada těsně před zahájením u vás? Patříte mezi zastánce, nebo odpůrce Mistrovství světa v severském lyžování? Anebo se vaše domácnost rozdělila na dva nesmiřitelné tábory?

Nejen o mistrovství, ale například i o roli matky a vrcholové sportovkyně, jsme si nedávno povídali s Kateřinou Neumannovou, rozhovor si můžete přečíst zde: Kateřina Neumannová: Chci chlapa, se kterým se nedá žít.

Ještě dnes také máte šanci vyhrát na našem magazínu vstupenky na koncert kapely Elán, který proběhne v rámci Slovenského dne, viz náš článek: Vyhrajte lístky: Elán na sněhu.

Jaká jsou, podle vás, pro a proti libereckého mistrovství? Sledujete zimní sporty? Budete doma s partnerem válčit o televizi? Co si myslíte o ceně vstupenek? Půjdete se na mistrovství podívat?

Reklama