5a03083919b33obrazek.pngZ kolekce: Zara

Socks boots nebo také ponožkové boty jsou momentálně velkým hitem. Na rozdíl od ostatní obuvi jsou extravagantnějšího rázu. Právě z toho důvodu s jejich koupí mnoha žen otálí. Pro jiné jsou ponožky v botách puncem naivity. Evokují v nich vzpomínky na mládí, kdy na prvním stupni základní školy měly rozkošné volánkové ponožky a lakovky. Kdo by řekl, že za pár let se nepostradatelná školní výzbroj stane módním hitem? Je škoda, že se stále dodržuje zažité, nepsané pravidlo, že ponožky by v botách neměly být vidět. Vždyť si vezměte, kolikrát si lidé utahují z těch, co nosí v otevřených botách, především pak sandálech, ponožky. Jenže ty časy, kdy ponožky v botách byly nemyslitelné, jsou už dávno pryč. Měly bychom odhodit předsudky i ostych a ponožkové boty si pořídit, tedy, pokud se k nám hodí.

5a01d26477a91obrazek.png

Jestli váháte, zdali se v socks boots budete cítit příjemně, můžete si to prvně vyzkoušet, než investujete do nových bot. Oblékněte si na nožky nějaké pestrobarevné ponožky a obujte své oblíbené boty. V obchodech díky tomuto trendu naleznete i širokou škálu nápaditých doplňků.

5a01d29853590obrazek.png

Z kolekce: Happy Socks, www.differentfashion.cz

5a03099129f1bobrazek.pngKdo by měl ponožkové boty nosit?
Socks boots jsou specifické, proto se nehodí pro všechny ženu. Jako každá jiná obuv, co končí v oblasti kotníků, opticky nohy zkracuje. Ne ale všechny ponožkové boty jsou těchto střihů. Ať tak či onak, skvěle padnou těm, které se pyšní štíhlou postavou a dlouhými nohami.

S čím je kombinovat?
Ideálně s úzkými džínsy – slimkami, které jsou ve zkrácené délce. Pokud máte pouze klasické střihy, nezastrkujte je do bot, jak je zvykem. Ohrňte je tak, aby končily těsně nad okrajem bot. Ty odvážně se je nebojí zkombinovat ani se „zvonáči“, které působí jako by nositelka čekala velkou vodu. Hodí se i k elegantním culottes (o těch si můžete přečíst ZDE). Ponožkové boty můžete obout i k elegantnímu outfitu, kde prim hraje sukně midi střihu či dobře padnoucí šaty.5a030b5419200obrazek.png

Z kolekce: Baťa

Zde můžete vidět, že ponožkovému trendu propadla nejedna známá tvář.

5a01d5720c8e0obrazek.png
Foto: Profimedia.cz

Čtěte také:

Kozačky nad kolena. Jak v nich nevypadat lacině nebo jako kocour v botách

Módní trend velí: Noste „pánské„ kabáty!

Červená je “kořením" vašeho šatníku. Nebojte se ji nosit

Uložit

Uložit

Reklama