První mobil. To je téma, u kterého se skoro všichni zasmějeme. Nejen proto, že první mobil připomínal spíš cihlu a na baterku abyste si pořídili zvláštní kufr. O úsměvné vzpomínky se postaral mnohdy i lidský faktor. Schválně, kdo z vás napsal svou první smsku za dobu kratší než dvacet minut? První mobil potrápil i čtenářku s nickem 13042000.

Dnes už si s technikou docela rozumím, ale vzpomenu na svůj první mobil. Dostala jsem ho k 25. narozeninám, uměl telefonovat a posílat SMS. To bylo vše, ale byl to pokrok a mohla jsem ho mít všude u sebe, už jsem nebyla závislá na tom v kolik budu doma, prostě se mi lidi dovolali vždy.

Byli jsme ho s manželem vybrat v prodejně, kde nám pán poradil a já si vybrala, který se mi líbil. Pak ho manžel schoval a dal mi ho v den narozenin. Proběhlo předávání dárků, focení a já jsem vložila do telefonu SIM kartu. Zapla jsem ho, a než jsem se stačila vzpamatovat, tak se telefon vypnul.

No, hotový slzavý údolí, to si ani neumíte představit. Já byla nešťastná, že je rozbitý a co že jsme to koupili za šmejd. Manžel mě chvíli nechal vydusit, pak mi poradil ať ho zkusím nechat nabít. To bylo slávy - on fungoval. Dodneška jsem to přiznala jen málokterým lidem, tak se můžete pobavit. Prostě jsem měla v tu chvíli takovou radost z nového telefonu, a on nefungoval :-( . No a já zazmatkovala.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Mobily umí potrápit. I ten náš úplně první to dokázal. Chtěl po nás pin, který jsme samozřejmě znali. Jenom nám displej místo čísel, které jsme zadávali, ukazoval takovéto hvězdičky ****. Nikomu to nešlo do hlavy a tak se volalo na zákaznickou podporu, kde jsme se dozvěděli, že to tak má být. Pěkná ostuda :)

A jak jste na tom se stroji vy? Dnes si o technice a vašem vztahu k ní budeme povídat celý den.

Vzpomínáte si, jak jste se učila ovládat svůj první mobil? Potrápila vás někdy vaše pračka, mikrovlnka nebo televize? Musela jste si někdy něco opravit sama? Jste s počítačem kamarádi, nebo spíše nepřátelé? Napadá vás nějaká historka s žehličkou, fénem, pračkou, počítačem, či jinou technickou vymožeností v hlavní roli a chcete se o ni podělit? Napište nám o tom! Adresu už určitě znáte:

redakce@zena-in.cz

Vaše příběhy budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ty nejzajímavější se samozřejmě dočkají odměny.

A jak jsem si s novým technických přírůstkem poradila já? Čtěte v dnešním článku Nelítostný boj - Já vs. technika.

Reklama