Asi bude každá psát o svém přátelství (které je, nebo mělo být) na celý život a bude to spojené s další ženou. Já mám dvě kamarádky, ale to pravé přátelství mám s mužem. Navíc je to Rom a momentálně ve výkonu trestu. Teď mě asi spousta lidí odsoudí, aniž by četli dál.

Je mi 41 let, mám maturitu, dvě děti, nepiju, nekouřím, žiju spořádaným životem.
Přesto nedám na svého přítele (kamaráda) Rostíka dopustit.

Poznali jsme se asi před 13 lety, kdy nás kvůli opravě mého auta seznámil můj známý. Je pravdou, že Rostíkovi jsem se líbila, tak to na mě ze začátku zkoušel. Ale viděl, že bez odezvy, tak jsme spolu zašli párkrát jen na kafe, kdy jsem zjistila, že je to inteligentní chlap (dnes je mu 46 let).

Oba dva jsme celkem upovídaní, tak jsme si měli co říct. A z těch pár kafí vzniklo přátelství, které se neustále prohlubuje.
Rostík mě už na začátku překvapil (na Romy jsem měla velice špatný názor) svojí až přehnanou čistotností a tím, že krásně voněl a vždy dbal na to, jak je oblečený. Nejvíce k smíchu mi ale připadlo, když říkal, že by nikdy nechodil s Romkou.

Tento, pro mě tak výjimečný člověk mi pomohl v situacích, kdy se na mě ostatní vykašlali. Když jsme se synem byli první Vánoce po rozvodu sami, najednou se k večeru ozval, ať se oblečeme a že nás čeká v autě před domem.

Odvezl nás do kostela, podívat se na jesličky a poslechnout mši, pak jsme dostali dárky. Jindy, když syn dostal náhle v noci horečky, stačilo zavolat a Rostík okamžitě přijel a odvezl nás na pohotovost, kde čekal dvě hodiny, aby nás vzal zase zpátky.

Když mě pozve někde na jídlo, je pro něj samozřejmostí, že nechá zabalit pro mého syna pizzu, kterou syn miluje. O finanční výpomoci z jeho strany (kdy jsem na tom byla párkrát velice zle) ani nemusím mluvit.

Navíc si nikdy peníze nevzal zpátky. Prostě vím, že když se mi stane něco špatného, nebo mám smutné období - je tu Rostík. Probíráme spolu jeho známosti a moje rodinné problémy a taky jsem ho seznámila s (dnes už) mým druhým manželem, se kterým si rozumí.

Manžel ze srandy o Rostíkovi říká, že je to můj černý bratr. Dnes Rostík říká, že je rád, že jsme se spolu nikdy nevyspali (když to na začátku chtěl), jinak by nevzniklo tak krásné přátelství, jaké může být mezi ženou a mužem. Dnes je Rostík ve výkonu trestu (obchody) a píšeme si každý týden. Moc se na něj těším, až se vrátí, moc mi chybí - jako můj největší kamarád. A tak už to taky zůstane, moc mu za vše děkuji.

 

 

Reklama