Proč má čtenářka Bonda nejraději řasenku? Top se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujeme

Moje nejoblíbenější zkrášlovalo?Je to řasenka, to vím určitě.

Moje matka měla v životě snad dvě tři rtěnky, krém Nivea na tvář a Indulonu na ruce. Já jsem neměla nic do té doby, než jsem odjela se třídou gymplu na chmelovou brigádu. Večer měla být diskotéka. Chtěla jsem se líbit jednomu staršímu klukovi, tak mně holky natočily řasy nahoru (au, docela nepříjemné) a namalovaly je řasenkou. Najednou moje oči vypadaly větší a hezčí. Na diskotéce na mě kdosi foukl dým z cigarety, já začala brečet. A řasenka se mi roztekla, takže jsem kolem očí měla slušné černé „brýle“. Já jsem o tom nevěděla, ale ten kluk si mě všimnul, bohužel jinak než jsem plánovala. No zasmáli jsme se všichni.

Tak se snažím i dneska každé ráno oči trochu nalíčit, jenže snesu jen některé řasenky kvalitních značek, z ostatních brečím. Pak mám ráda malovátka v jedné šrubovací tužce, modré, fialové a hnědé, a mám vystaráno, nemusím nosit spoustu krabiček tak náchylných k rozbití a rozsypání. Tužka na oči je automatická a víc věcí bych určitě poztrácela.

Večerní líčení si umím udělat hezké, jenže málokdy někam chodím. Takže moje make-upy mi žluknou v šuplíku.

Bohužel rtěnka je brzo z mých rtů pryč, neumím se opakovaně malovat během dne, jako moje studentky. Naprosto pro ně není důležitý obsah a průběh hodiny, vytahují rtěnku a lesk i při písemkách a stále se kontrolují v zrcátku. To já se někdy zapomenu kouknout i na záchodě do zrcadla, nevšimnu si třeba, že jsem si nedopatřením čmárla na nos průpiskou, a o legraci je ve vyučování postaráno.

Prostě jsem se celý život pořád starala o druhé a nenaučila jsem se hledět pořád na svůj obraz. Asi chyba ve výchově.

Bonda

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jít kolem zrcadla a nekouknout do něj? Tak to jste asi výjimka

Jaké je vaše nejoblíběnější zkrášlovadlo, milé ženy-in? Kdybyste si měla vybrat jedno, které by to bylo a proč? Pochlubíte se nám obsahem své kosmetické taštičky? Jste chotná za šminky utratit hodně peněz, nebo na nich spíš šetříte? Kupujte si vyhlášené značky, nebo si vystačíte s "průměrem"? Pro koho se líčíte? Pro sebe, svého partnera nebo ostatní?

redakce@zena-in.cz