hzlavni.jpgFoto: Profimedia

1. Najdi režiséra
Hitchcock byl známý tím, že se ve filmech, které režíroval, také rád mihnul. A Psycho nebylo výjimkou. Krátce po začátku filmu, kolem šesté minuty, si můžete všimnout gentlemana v kovbojském klobouku, který postává před kancelářskou budovou. Tak to je sám režisér.
 
2. Záchodové prvenství
Psycho má jedno velmi zajímavé prvenství. Údajně jde o první americký film, ve kterém se v záběru objeví toaleta, a dokonce je slyšet zvuk splachování.
 
3. Miliony se točí
Hitchcock svému filmu natolik věřil, na rozdíl od produkčních společností, že do něj investoval nemalé finanční prostředky z vlastní kapsy. Byl to skvělý tah, protože režisér následně vydělal ještě víc zpět. Co se týče vydělaných financí, šlo o Hitchcockův nejúspěšnější počin.


 
4. Embargo i prozrazený děj
Přestože se tvůrci snažili děj udržet v tajnosti, stoprocentně se to nepovedlo. Magazíny Variety a The Hollywood Reporter vydaly ještě před premiérou docela podrobné spoilery a vyzradily značnou část děje.
 
5. Dědictví po matce
Herečka, která je ve filmu ubodaná ve sprše, se jmenovala Janet Leigh a šlo o matku herečky Jamie Lee Curtis. Druhá jmenovaná si v pořadu Scream Queens, tedy Ječící královny, slavnou scénu také vyzkoušela a vzdala tak hold své matce.

profimedia-0258898533.jpg
Foto: Profimedia

6. Strach ze sprchování
Říká se, že Janet Leight si z natáčení odnesla nepříjemné trauma a do smrti pociťovala strach ze sprchování a raději upřednostňovala koupání ve vaně.
 

Reklama