Trochu to prostřídáme, co říkáte. Po první, řekněme typické, tchyni přišel příspěvek od čtenářky Karinečky, která svou tchyni bere jako druhou maminku. Má to tak někdo štěstí.

Moje tchýně není žádná "TCHÝNĚ JARUNA". Je to naprosto skvělá ženská se svými starostmi a problémy, za žádnou jinou ji i vzhledem k pochopitelným okolnostem měnit nehodlám.

Poznaly jsme se, když její syn ležel v nemocnici, kde jsem pracovala jako sestřička a měly jsme možnost spolu poměrně často komunikovat. Tehdy jsme ani jedna netušila, co se z toho vyvrbí, mluvily jsme o všem možném i nemožném a když si mě potom synáček přivedl domů, tak jsme se  vlastně  už tak trochu znaly.

Netvrdím, že jsme se spolu vždycky na všem shodly, bydlelo nás ve třípokojovém bytě šest, já s manželem, tchýně s tchánem a manželova sestra s přítelem /plus pes/, ale nikdy jsme s tchýní nesoupeřily. Samozřejmě se někdy vyskytly nějaké přeháňky, ale v tak malém bytě v takovém počtu je to snad normální.

Bydleli jsme takhle 2 roky, ale nikdy jsem neslyšela ani slovíčko špatné a to si myslím, že to někdy nebyla procházka růžovým sadem. Řekla bych, že takový černý bodík byl narození prvního dítka, kdy jsem měla takový pocit, že mi tchýně neustále radí, co a jak dělat, ale celkem rychle byla mnou i manželem usměrněna, takže i toto jsme ustály.

Dnes bydlíme už 13 let na stejné ulici, navštěvujeme se pravidelně několikrát do týdně, dokonce si dopřáváme takový luxus,j ako že spolu jezdíme na dovolenou. Jako správným babiznám nám nedělá problémy někde na osamělé plážičce sundat podprsenky a pořádně si užívat.

Když se v práci v kolektivu samých ženských začne rozebírat téma tchýně, tak jenom poslouchám nářky a stížnosti. Dokonce jedna kolegyňka neváhá říct, že tchýni přeje jenom to nejhorší. Nechápu. Oni zase nechápou, že si nestěžuji na nic, říkají, že mají tchýně plné zuby po celý rok, natož s ní jet na dovolenou.

A tak se stala tchýně takovou mojí druhou maminkou. Moji vlastní sice nikdy nikdo nenahradí, ale je to velmi příjemný bonus mít dvě maminky.

Mám dvě malá dítka, sice bude chvilku trvat, než dorostou do věku, kdy ze mně udělají tchýni, ale doufám, že i já jednou budu dosahovat takových kvalit jako má moje druhá maminka. Podobný krásný vztah mám i s manželovou babičkou, maminkou mojí tchýně. Má už 80 let ,v současné době je to jediná moje babička, někdy i manžel s humorem říká, že mě má snad radši než jeho.

Karinečka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Karinečko, děkuji za pozitivní pohled na dnešní téma, přeji, ať vám ten krásný vztah vydrží navždy.

Jaká je vaše tchyně, milé ženy-in? Blíží se spíš tchyni čtenářky maje nebo čtenářky Karinečky?

Napište nám o ní na:

redakce@zena-in.cz

Reklama