Máte doma svou oblíbenou džísku? Takovou, pro kterou máte slabost a neustále se k ní vracíte?

džíska

Džíska, tzv. trucker jacket – pojmenovaná podle řidičů amerických nákladních trucků, se objevila na scéně v roce 1962, dámská verze o sedm let později. Postupně si vydobyla výsostné postavení kultovního kousku. Jde o klasiku původně navrženou pro těžce pracující. Má styl, stárne s grácií a její funkční design vyhovuje mužům i ženám. Dá se nosit téměř ke všemu. Je to prostě jeden z nejuniverzálnějších kousků – malý zázrak, který obstál ve zkoušce časem.

Můžete si vybrat rovný, volnější střih, nebo slimový, obepínající tělo, s kapsami, nebo bez; pořídit si oversized verzi, nebo si nenápadně půjčit bundu přítele (asi nebude moc rád). Třeba i odstřihnout rukávy a nosit vestu. Zkuste si ji doladit a vytvořit svůj originální styl. Hippies si džísky vylepšovali záplatami a barvením i batikou. Pankáči používali cvočky, placky a špendlíky. Rockeři a fanoušci rodea zase přidaly kožené třásně.

GALERIE ZDE:

Džíska je univerzální dříč vašeho šatníku, prostě nejlepší bunda na cestu životem. A vy, máte svou džísku? Jaká je? S límečkem, bez límečku, světlá, tmavá, krátká, delší, bez rukávů? :-)

Foto: Levi's

Reklama