Dělá mi starosti můj kamarád. Je to hrozně hodnej kluk, žil dlouhá léta v Americe, kam s rodiči utekli ještě před revolucí. Teď se vrátil jako docela zámožný podnikatel a rozhodl se, že si v Česku najde ženu. Líčil mi, jaký jsou Američanky děsný potvory a jak se mu na českých ženách líbí, že jsou milé a upřímné. Prý se s jednou seznámil přes chat a teď, co je tady, tak se začali scházet. Vyprávěl mi o ní, dokonce mi ukázal její fotky a že je to prý veliká láska. Potíž je ale v jednom. Ta žena je vdaná.
On tvrdí, že ho strašně miluje a že se co nevidět rozvede. Prý jen musí na celou věc pomalu, protože má malého syna a ten by z toho mohl mít trauma. Manžel je prý agresivní despota a nedává jí žádné peníze, ačkoliv hodně vydělává. Tak jí můj kamarád začal posílat každý měsíc na účet velmi pěknou finanční částku, aby se měla líp. Pak řekla, že by tedy od manžela odešla, ale nemá kam. Co myslíte, že udělal můj kamarád? Sehnal jí podnájem a platí ho. Ale nebylo to jednoduché. Nejdřív sehnal úplně nový krásný 4pokojový byt (asi 150 metrů čtver.), jenže jí se nelíbilo, že to bylo daleko od centra města a do školky. Přitom ona nepracuje, tvrdí, že nemůže sehnat práci (je zdravotní sestra). Pak tedy milostivě s jiným bytem souhlasila, ale mému kamarádovi (svému milenci) zakázala ji tam navštěvovat, protože dítě si na něj musí zvykat postupně. Ale dovolila mu, aby jí byt zařídil, dokonce si nechala koupit i DVD, aby se večer doma s děckem nenudila.
Všem, co ho známe, se zdá ta jeho nová známost podezřelá. Myslíme si, že ho ta ženská jen ždíme z peněz a že se o žádnou lásku rozhodně nejedná. Dokonce bych se nedivila, kdyby si z těch peněz užíval i ten její manžel. Můj kamarád je ale jako slepý a hluchý a pořád říká, že ona se už brzo rozvede a pak se vezmou a pojedou spolu do Ameriky. Vím, že to je jeho život a ne můj. Jenže ho znám už od školky, je jako můj bratr a nemůžu se jen tak dívat na to, jak ho ta osoba ruinuje. Nejen finančně, ale i citově. Poraďte, co pro něho můžu udělat. Jsem s nápadama v koncích. :(((((

Jindra
Reklama