Na celých deset dní změní čtyři scény plzeňské ulice v neopakovatelný kulturní jarmark plný hudby, divadel a filmu. Festival přináší NA ULICI výjimečné interprety, kapely i performery. Navíc diváci díky velkoplošným projekcím nahlédnou z ulic města i do světa živých koncertů. V historickém centru se vystřídá 80 kapel, 8 divadelních produkcí a 20 projekcí. Vstup na všechny akce je zdarma.

14. festival NA ULICI se uskuteční V Plzni od 7. do 16. srpna na čtyřech scénách (nám. Republiky, Proluka, U branky a Zach´s Pub) a jedné off-program scéně U šesti strun. Festival v letošním roce přináší 80 kapel různých žánrů, 3 performance vytvořené přímo pro festival, 5 pouličních divadel, 10 projekcí záznamů koncertů světových i domácích interpretů a 10 projekcí českých hudebních filmů.

Scény:
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY - volné prostranství blíž k plzeňské radnici
U BRANKY - Smetanovy sady (u Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje)
PROLUKA - Křižíkovy sady (pod náměstím, mezi ulicemi Zbrojnická a Dřevěná)
ZACH´S PUB - Palackého nám. 2
off program: U šesti strun (Purkyňova 29)

Vidět a slyšet můžete mimo jiné Láďu Kerndla & Jazz Friends, Irenu Budweiserovou, Yellow Sisters, kapely Ty Syčáci, Jablkoň, Poutníci, Neřež, Jarmilu Šulákovou a Fleret, Vesnu Cáceres, Čankišou, Jazz Kvintet Plzeň, Luboše Andršta, Ondřeje Pivce & Organic Quartet,Vaška Koubka, Vladimíra Mertu, Semtex, Míšu Leichta, Blue Gate, Vlaďku Bauerovou, Ondřeje Konráda a mnoho dalších.

Program jednotlivých dnů má pevnou strukturu – začíná se vždy ve 14:30 na náměstí Republiky (vyjma sobotu 11.8., kdy program na náměstí začíná v 13.00), pak následují divadla, kapely na scénách v Proluce a U Branky a od 19 hodin se dění přesouvá zpět na náměstí Republiky. Kromě náměstí se večerní koncerty konají pravidelně také ve 20:00 v Zach’s Pubu. Novinkou letošního festivalu jsou velkoplošné projekce záznamů živých koncertů, které se budou promítat vždy od 21:00 U Branky. Ve 22:00 program uzavírá další novinka letošního ročníku – open air projekce českých hudebních filmů na náměstí Republiky.

Kromě muziky, divadla a filmu jsou pro návštěvníky připraveny stánky s občerstvením a dětské atrakce na náměstí Republiky.

Díky letošní novince – tištěným průvodcům - se mohou zájemci podrobně seznámit s děním Na ulici více než dva týdny před zahájením festivalu. Tištěny průvodce vyšel v nákladu 25 000 kusů a je zdarma k dostání v Informačním centru města Plzně, ve festivalových restauracích Zach’s Pub a U šesti strun i na dalších místech.

Ti, kdo dávají přednost elektronické podobě před tištěnou, najdou vše o festivalu na internetových stránkách www.naulici.cz.

Reklama