Vypadá to jako zcela náhodné setkání. Tripp se seznámí s Paulou v obchodě s nábytkem a během chvíle si domluví rande. Řekla byste si, že je to začátek velké lásky. Ale zklamu vás, nazvala bych to totiž spíše začátkem velkého podfuku.

Americká komedie Lemra líná, která má dnes 11. května v Česku premiéru, otevírá téma svobodných třicátníků, kterým vyhovuje bydlet u rodičů. A proč také ne...

Každé ráno mají tyto velké děti připravenou bohatou snídani, vyžehlené oblečení a nachystaný čistý kapesník. Jenže Trippovým rodičům právě došla trpělivost a rozhodli se vsadit na Paulu, která má chytrý plán, jak je jejich synáčka zbavit.

Kupuje si boty snad všude

Režisér Tom Dey (Showtime, Rytíři ze Šanghaje) do role Pauly obsadil Sarah Jesicu Parker, která se nejvíc proslavila jako Carrie Bradshaw v seriálu Sex ve městě. A stejně jako v Sexu ve městě se i v Lemře líné nejvíce uklidní tím, že si koupí nové boty. Zdá se, že tak scénáristé chtěli „nenápadně“ naznačit divákovi, kdyby si snad nemohl vzpomenout, odkud Sarah zná.

Sarah Jesica Parker vždy působí jako sympatická dívka od vedle a já jen marně přemýšlím, zda se našel v jakémkoli snímku, ve kterém si zahrála, muž, který by jí odolal. Za tu pravou ji považuje i Tripp, kterého ztvárnil Matthew McConaughey (Sahara, Jak ztratit kluka v 10 dnech). Někde jsem se dočetla, že jej časopis People zvolil nejpřitažlivějším mužem na světě. Já tedy nevím, ale jestli se líbí vám, film Lemra líná vás přesvědčí, že muž může být sebehezčí, ale když je to mamánek, je s ním konec.

Drozd zachraňuje situaci

Podtitul filmu říká: „Někomu stačí naznačit. Někoho musíte postrčit.“ A tak tvůrci filmu naznačují a naznačují. Námět filmu je velice dobrým materiálem ke zpracování. Herci byli vybráni s rozvahou a řekla bych i s trefností. Ale jestli se jedná o komedii, chtělo by to o trochu více vtipu. Ten zachraňuje asociální Paulina kamarádka Kit (Zooey Deschanel), jejíž hlavním životním cílem je zabít drozda, který jí zpívá pod okny, a Trippova maminka (Kathy Bates).

A co romantika? Pro mě trochu předvídatelná. Nejspíš proto, že se neliší ničím od ostatních romantických filmů, které jsem doposud viděla. Mění se snad jen pořadí slov. Možná jsem trochu tvrdá a náročná. Věřím i tomu, že kdo bude chtít uronit slzu, uroní. Ale žádné velké překvapení nečekejte.

Trochu skřípu zubama

Lemru línou bych označila jako milou komedii a do té nejspíš patří i zvířátka. Ale čeho je moc, toho je příliš. I přesto že by člověk měl žít v sounáležitosti s přírodou, když Trippovi zvířata vyjdou vstříc až ve chvíli, kdy se zamiluje a žije "spořádaným životem", nezbývá mi než zaskřípat zubama.

A tak několik rad na závěr… Chcete pohodový film, u kterého není nutné příliš přemýšlet (a je to možná i zakázáno)? Chcete se ve filmu setkat se Sarah Jesicou Parker a s Matthewem McConaughey? Chcete vědět, jak je to možné, že i když vám hlava třeští kvůli zpívání drozda a chcete jej zabít, může vše dobře dopadnout pro všechny zúčastněné? Tak zajděte na Lemru línou!  

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Lemra líná
(Failure to Launch)

Režie: Tom Dey
Hrají: Matthew McConaughey, Sarah Jessica Parker, Zooey Deschanel, Kathy Bates
Scénář: Tom J. Astle, Matt Ember
Hudba: Rolfe Kent
Premiera: 11.05.2006
Žánr: Komedie
Přístupno od 12 let
Délka: 98 min.

Reklama