„Dělal to zezadu, protože nemohl zpředu, ale to nevadilo, dokázal to takhle i osmkrát… A je to krásné a tlusté a stojí to jako kopí,“ tvrdila čarodějnice Bellezza Orsini o svém ďábelském milenci. Není proto divu, že se o výkonných mužích často říká, že souloží jako ďáblové. Jaký ale sex s ďáblem vlastně byl, alespoň podle vyprávění čarodějnic?

Obcoval i se světicemi
Tělesné obcování s ďáblem či s démony bylo výsadou nejen středověkých čarodějnic, ale i některých svatých, které ten zlý obtěžoval, ukájel je, a odváděl tak jejich mysl od Boha. Na rozdíl od čarodějnic ovšem světice nepodlehly. Užily si ovšem také, například taková Magdaléna od Kříže, uctívaná za svého života jako svatá, ale později prohlášená za čarodějku, zažila s incubem Balbanem řadu vášnivých nocí. Kde se ale incubus vůbec vzal?

Lepší než manžel
Antická víra v démona, znásilňujícího po nocích ženy, se přičiněním Augustýna a Tomáše Akvinského prolnula s křesťanskou démonologií a stala se pevnou součástí středověké katolické teologie. Incubus, často volně zaměňovaný s ďáblem, byl přitom mnohem známější než jeho dnes populárnější ženský protějšek – sucuba. K čarodějnicím, ale i k nevinným děvčatům či dokonce k světicím pronikal za nocí a miloval je tak, jak to jejich právoplatní manželé, alespoň dle výpovědi postižených, nikdy nedokázali. Zasypával je prý něžnostmi a polibky, nepřestával ani po výronu semene a vůbec, všemožně naplňoval ženské erotické tužby.

Má ho nebo ne?
Řada církevních autorů se brzy pustila do spekulací, týkajících se sexuálního života ďábla. Je vůbec hmotný? O tom se často pochybovalo, ale čarodějnice trvaly na svém. „Celou noc jsem přemýšlela, jak je možné, že mi ďábel dal vidět to, co – jak pravíte – nemá, tedy pyj, ruce, nohy, ústa, aby se mnou mohl provádět koitus, objímat mne, líbat a podobné věci činit,“ divila se jistá Gostanza při svém procesu. A tak inkvizitoři bádali dále. Jaký je ďáblův úd? Jak často a kdy nejraději vystřikuje semeno? A jaké je toto semeno? Výsledky těchto „pozorování“, získaných většinou z výpovědí čarodějnic, byly velmi pestré.

Ďáblovy praktiky
Zdálo se, že k souloži ďáblovi nejvíce vyhovovala neděle, úterý a pátek – dny, kdy slušný křesťan sex provozovat nesměl. Z poloh pak nejvíce miloval tu zezadu, přičemž se nevyhýbal ani análnímu sexu, a to i s muži. Nepohrdl ovšem ani jinými polohami, než je povolená misionářská – například nechával čarodějnice, aby rajtovaly na něm. Podle tvrzení některých odborníků také dokázal zúžit ženám vagínu tak, aby si sex více vychutnaly. Ďáblův úd přitom byl prakticky vždy gigantický, a to i když se zjevil ve formě psa nebo kozla. Někdy býval i šupinatý a sex s ním přinášel bolest a krvavá poranění, jak vypověděli účastníci sabatů v Baskicku. Jindy byl ďáblův úd trojklanný, a umožňoval tak zároveň styk vaginální, anální i orální.

Následky sexu
Poranění nebo následné upálení ovšem nebyly jediným nebezpečím, které čarodějnicím hrozilo. I po sexu s ďáblem se dalo otěhotnět. Ženám se skutečně nadmulo břicho a z prsou jim vytékalo mlezivo. Toto, podle moderních lékařů falešné, těhotenství končilo obvykle porodem nějaké stvůry, která se po čase rozplynula. Mohlo se však narodit i zdánlivě normální dítě, které pak rozsévalo mezi lidmi zlobu a svár. Potomkem ďábla prý byly tak významné osobnosti jako Attila, Merlin, ale například i Martin Luther. Z ďáblova semene a lidské ženy se má narodit i Antikrist.

Setkala jste se s mužem, který, alespoň z Vašeho hlediska, souložil jako ďábel? A co by takový incubus musel předvést, aby Vás uspokojil? Míváte erotické sny? Myslíte si, že zážitky čarodějnic byly pouhým sněním, skutečným setkáním s démonem, nebo jen narazily na schopného samečka?

Reklama