saty

Šaty inspirované spodním prádlem? To je první, co vás napadne, když se díváte na novou kolekci značky Givenchy. Jestli se v takových modelech někdo odváží na ulici, je otázka druhá.

Křehounká krajka, hedvábný satén, průsvitný tyl, černá a bílá. To jsou hlavní znaky této velice ženské kolekce, která připomíná spíš negližé počátku století, než šaty na „běžné“ nošení. Ale jedno se jí upřít nedá. Ačkoliv se modely podobají spodnímu prádlu, nepůsobí vulgárně ani lacině. Spíš cudně a romanticky s nádechem lehké koketérie. Volné střihy neobepínají tělo, a látky neodhalují víc, než je žádoucí. Vzbuzují fantazii a dávají tušit, co se skrývá pod nimi.

Kolekce představuje éterické šatičky v krátkých i dlouhých variantách, ale na své si přijdou i milovnice kalhot, které často doplňují dlouhé „košile“, připomínající lehké župánky.

Za zmínku stojí i velmi jednoduché náhrdelníky v podobě stříbrných kruhů, které se nijak výrazně neprosazují, ale dodávají šatům patřičný lesk.

Kam by se takové oblečení dalo nosit, napadne vás. V některých bych si klidně troufla vyjít na ulici. Mám na mysli spíš kalhotové verze s krajkovými blůzičkami, ale mnohé šaty, hlavně bílé si dokážu představit jako příjemné zpestření letní garderoby. O oblečení na večírky a různé letní party ani nemluvě.

V každém případě se jednotlivé modely dají „rozebrat“ a zkombinovat s civilnějším oblečením. Koneckonců, nic se nejí tak horké, jak se uvaří a to o přehlídkách Haute couture platí dvojnásob.

Vybrala byste si něco z této kolekce? Napište nám svůj názor.

Zdroj foto: Facebook Givenchy

Čtěte také:

Reklama