Svůj vztah s mamkou nám popsala také další čtenářka, která si nepřála být jmenována. A já myslím, že je to škoda. Co říkáte?

Myslím totiž, že kdyby Vaše maminka věděla, že je dopis od Vás, určitě by byla moc ráda. Děkuju za příspěvek.


S mámou jsem nikdy neměla dobrý vztah, už od dětství. Nevím, jestli to bylo tím, že mě nechtěla, prostě jejím miláčkem byl mladší brácha, já jsem musela jen poslouchat a pracovat. Jako dítě jsem to těžce nesla, takže jsem začala hodně brzo z domova utíkat... někdy na večer, jindy jsem i někde zůstala přes noc, což jsem mámě ani neřekla a asi o mě měla strach. V sedmnácti jsem se odstěhovala k příteli a doma už jsem pak nikdy nebydlela. A upřímně - ani jsem tam moc nechodila na návštěvy, nic mě tam netáhlo.

Dlouho jsem měla mámě za zlé, že se ke mně tak chovala, ale taky to asi neměla lehký. Byla sama, protože můj otec si ji nevzal, teda spíš ji nechal, když mu řekla, že je těhotná. Musela pak hodně pracovat a byla pořád nešťastná... než potkala Petra, s ním pak měla bráchu. Asi jsem to jako dítě neuměla přijmout, nesnášela jsem ho, ale když vzpomínám tak on se snažil, to já jsem zlobila.

Teď mám doma patnáctiletou dceru a jen jednou se vrátila domů později, než slíbila. Měla jsem strašný strach, nespala jsem, dokud nepřišla. A napadlo mě, jak asi muselo být mámě, když o mě třeba dva dny vůbec nevěděla!

Snažím se teď napravit naše vztahy, ale zatím to moc nejde. Tak jen doufám, že se to zlepší. A chtěla bych napsat jen: promiň, mami.

Čtenářka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Vzkazy a přání pro maminky

  • Co byste přes náš magazín vzkázala své mamince?
  • Jaký máte vztah se svou matkou?
  • Máte na ni nějakou zvláštní vzpomínku?

Napište mi také! Jedna z vás získá za příspěvek knížku z nakladatelství Domino od T. Stimson: Kdo miluje nejvíc a malou bonboniéru Milka Pralinés ve tvaru srdce. Na vaše příspěvky budu čekat do dnešních 14.30 hodin, adresa je jako vždy redakce@zena-in.cz, heslo MAMINKA.

mamk

Reklama