Píše ve svém příspěvku naše čtenářka s nickem miuka a pozastavuje se nad tím, jak se někdy ke sportovcům chováme nespravedlivě. Vítězství považujeme za samozřejmost a když se nedaří, je popularita tatam

Já osobně moc sportů provozovat nemohu, proto se na některé ráda dívám alespoň v televizi. A to už od malička. Asi to bude tím, že můj starší sportovně založený bratr často na nějaké přenosy koukal a já tedy s ním. V létě mám ráda atletiku, ale jelikož se bavíme o zimních sportech, tak se k nim vrátím.  

Mám pocit, že se má obliba jednotlivých sportů s věkem mění. Když jsem byla malá, bavilo mě hodně krasobruslení a skoky na lyžích. Při těch jsem si dokonce i malovala vlajky, které se ukazují u jmen na obrazovce. Dodnes si pamatuji, že mi šla nejlépe nakreslit vlajka japonská :-D Nicméně tohle všechno nebylo žádné velké fandění, prostě jsem to jen sledovala.

Zlom nastal, když bylo Nagano. Myslím si, že snad většina národa seděla u televizí a fandila. Já jsem tichý fanoušek, ale tehdy jsme v té euforii doma křičeli gól snad všichni. Je zvláštní, že při těchto příležitostech má národ k sobě nějak blíž nebo to tak aspoň působí.

Ale postupem času mě i hokej opustil a ustálila jsem se při disciplínách jako je biatlon, klasické a sjezdové lyžování. Samozřejmě, že medaile hlavně přeji Martině Sáblíkové, vždyť ta si vše musela pořádně vydřít a to ani nemá v ČR pro rychlobruslení podmínky. Dnes jsem zrovna viděla rozhovor s její maminkou, která popisovala, jak na rybníku odhrabovali sníh, aby mohla Martina trénovat. Jen mě mrzí, že spousta lidí fandí jen do té doby, kdy se danému sportovci daří. Je to favoritka, tak přece „musí“ zvítězit. Ale takhle to není, stát se může cokoliv. Myslím si, že i od Gabči Soukalové je očekáván úspěch. To zas bude řečí, pokud se neumístí na medailových pozicích!

Takže já budu sledovat během OH hodně sportů, televizi mám v pokoji svojí, takže můžu koukat, na co chci a kdy chci, i když se nejvíce zaměřím na ty moje oblíbené sporty. Samozřejmě přeji medaile všem sportovcům, ale každý vyhrát nemůže. Kdybych tu měla všechny jmenovitě vypisovat, zabral by můj příspěvek hodně místa...

A možná mě tady bude chtít někdo ukamenovat, ale držím palce i některým cizím závodníkům. Ano, bylo by fajn mít v biatlonu na stupních vítězů třeba Ondru Moravce, ale takový Martin Fourcade taky není k zahozeníJ Makají na sobě během roku přece všichni. Jen doufám, že vše proběhne bez problémů, hlavně že se nenaplní ty teroristické hrozby. Ani to politikaření do sportu nepatří. Ať si někteří prezidenti a pohlaváři klidně zůstanou doma, hlavní je, že sportovci bydlí v olympijské vesničce vedle sebe a toto prostě neřeší. Na to je dost prostoru jinde. Takže fandění zdar a ať se Čechům daří!

miuka

Milá miuko, pod vaše názory bych se mohla podepsat

Text nebyl redakčně upraven

Reklama