Už jen to, že máme v tak malinkaté zemi dvě soutěže o nejhezčí dívku, navíc soutěže, ve kterých panuje neskutečná řevnivost mezi pořadateli, kteří tvrdí, že jen ta jejich je ta správná Miss, a běda, když si někdo pana Zapletala splete s tou druhou, falešnou, je poněkud absurdní.

Navíc skandálky, že se Missky někde opijí a vyhodí si z kopýtka, když mají být ikonami západní civilizace (tedy slušné, čestné, pravdomluvné a určitě i krásné), jsou pouhou nafouknutou bublinou.

Pokud o něco v Miss ČR skutečně jde, jsou to peníze. Těch se kolem krásných žen točí skoro tolik jako ve Formuli 1, a když si divák uvědomí toto, začíná mu být jasno, proč jedni pořadatelé nesnáší pořadatele druhé.

Zapletalova Miss má letos ale body k dobru, protože loňská vítězka Taťána Kuchařová se stala nejkrásnější dívkou celého světa. Taťána ale získala v letošní soutěži daleko aktivnější roli, než by si možná představovala. Musela svojí nástupkyni nejen předat žezlo, ale i půjčit svoji korunku.

Tu letošní (v hodnotě asi čtvrt milionu korun) totiž kdosi odcizil z auta firmy, která ji vyrobila. Zcela jistě to byla náhoda, která vůbec nedokazuje, že v soutěži jde převážně o peníze.

A komu Kuchařová půjčila svou korunku? Studentce třetího ročníku gymnázia, osmnáctileté Kateřině Sokolové (177 cm, 91-67-94) z Průhonic. Do dokonalých měr sice nové Miss přebývá pár centimetrů, ale než bude Miss World, určitě z ní těch pár centimetrů nějak vycucnou. Mezitím bude dozajista dělat všechny svoje oblíbené činnosti jako je lyžování, plavání, kreslení či cestování.

Toho posledního si snad užije dost, protože povinností Miss je ukazovat se na různých místech. Jak se při tom dá připravit na maturitu, se nikdy nikde moc nerozvádí, ale je fakt, že nová Miss by alespoň měla maturovat až za rok.

První vicemiss je letos Veronika Pompeová a druhou se stala Veronika Chmelířová. A my, pokud jsme si volby Miss vůbec stačili povšimnout, máme na rozdíl od ní na rok na klid nárok. Celá redakce vám k tomu tímto blahopřeje!

Reklama