DSC_0221.jpg (157 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Místa, kde roste medvědí česnek, se bohužel často stávají cílem nájezdů těch, kdo se snaží dary přírody jakkoliv zpeněžit. Nechávají za sebou nepěknou spoušť a nechovají se k přírodě ani trochu ohleduplně. Když si na medvědí česnek vyrazíte i vy, zkuste být opatrní a natrhejte si jen množství, které potřebujete.

Sezona medvědího česneku je celkem krátká. Na některých místech v naší republice se medvědí česnek objevuje už koncem února. Jinde až o měsíc později. Nejprve vykukují ze země jen malé lístky, které je lepší nechat pořádně vyrůst. Ale pozor, sběr medvědího česneku je nejvhodnější dokud nekvete. Sbírat jej sice můžete i potom, ale jeho síla je pak mnohem menší.

Medvědí česnek po odkvětu mizí a musíte si na něj počkat zase rok. Jenže jeho chuť a léčivé vlastnosti jsou tak skvělé, že je škoda nevyužívat ho po celý rok. Listy medvědího česneku můžete zmrazit i usušit. Nám se však nejvíce osvědčilo připravit pesto z medvědího česneku, které vám v lednici vydrží nejen do další sezony, ale klidně i déle. Pokud jej nespotřebujete, což se díky jeho výtečné chuti většinou stane.

DSC_1887.jpg (134 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Pesto se dá použít všude tam, kde byste použili čerstvé listy. Do polévek, na masové marinády, jako náplň do slaných palačinek, masových rolád, do listového těsta. Perfektně chutná na všechny těstoviny, trochu zkuste přidat i do luštěnin nebo pestem pomazat bruschetty.

Co použít do pesta?

Sůl a olej je základ. Záleží na vás a vaší chuti, jestli zvolíte výraznější olivový olej nebo sáhnete po slunečnicovém nebo řepkové. Doporučujeme poohlédnout se po olejích lisovaných zastudena. Řepkový je super! S olivovým olejem bude mít pesto úplně jinou chuť.

Sůl použijte podle vlastní chuti. Když se rozhodnete použít i sýr - kozí nebo kravský parmezán je nejlepší, tak nejprve ochutnejte, než pesto osolíte. Tyto sýry jsou hodně slané a často už není potřeba použít sůl.

Další suroviny jsou do pesta určitě možné, ale většinou ne nutné. Můžete přidat ořechy. Vlašské, kešu, piniové jako do bazalkového pesta. Někdo koření ještě pepřem, ale s tím opatrně. Samotný medvědí česnek má ostrou chuť.

Všechny suroviny společně rozmixujte, nalijte do čistých sklenic, pořádně zavíčkujte a skladujte v lednici.

Recepty s medvědím česnekem

Trhací kynutý koláč s medvědím česnekem

1.jpg (307 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Špagety s pestem z medvědího česneku

2.jpg (138 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Kuřecí roláda s medvědím česnekem

3.jpg (101 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Trojhránky s medvědím česnekem

4.jpg (119 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Reklama