Ačkoliv nám lidová moudrost napovídá, že v dubnu budeme sedět ještě za kamny, byla by v tomto případě škoda nechat si ujít možnost navštívit naše krásné hrady a zámky. Většina z nich po „zimním spánku“ otvírá opět své brány a nabízí zábavu i poučení.

Připravili jsme pro vás tři tipy a nezapomínali při tom ani na něco navíc - jako je třeba jedinečná květinová výstava, a rovněž na vaše děti, pro které by výlet za historií neměl být jen nudnou povinností.

Buchlovice

Státní zámek Buchlovice můžete od dubna navštívit během víkendů a svátků, od května do srpna pak každý den kromě pondělí (jako u většiny památek).

Buchlovice, www.vyletiky.cz

Rovněž je třeba počítat s polední pauzou (12.00–12.30 hod), která občs někoho zaskočí. Zámek je bezbariérový.

Buchlovice, www.vyletiky.cz

A rozhodně si „nabijte baterky“ procházkou v zámeckém parku...

Buchlovice, www.vyletiky.cz

Aktuální tip

Milovnice květin by si neměly nechat ujít výstavu řezaných tulipánů, která bude na zámku probíhat hned na začátku sezony - a to od 2. do 8. dubna 2015.


Bečov nad Teplou

Do Státního hradu a zámku Bečov nad Teplou se vrátil zpět z Prahy z výstavy Hrady a zámky objevované a opěvované relikviář sv. Maura, jenž byl na tuto událost zapůjčen. Jedná se o druhou nejcennější zlatnickou památku na území ČR.

Bečov nad Teplou, www.vyletiky.cz

A pan kastelán může opět v klidu spát. No a vy zase máte možnost přijít prohlédnout tuto unikátní památku, která je ukazována za velmi přísných bezpečnostních podmínek.

Bečov nad Teplou, www.vyletiky.cz

Otevírací doba je tradiční, tj. od dubna víkendy a svátky, od května pak denně kromě pondělí. Otevřeno je rovněž na státní svátky.

Bečov, www.vyletiky.cz

Na Bečově myslí na děti

Díky kreslenému komiksu se děti například snadno doví, jak byl relikviář nalezen a proč byl ukryt. Ale to není vše. O bohatém programu pro vaše potomky se dovíte na speciálních stránkách pro děti zde.


Hrad Bezděz

Státní hrad Bezděz otevírá v roce 2015 na Velký pátek dne 3. dubna. A bude také otevřen po celé velikonoční svátky, včetně pondělí. Další dny v dubnu je hrad přístupný klasicky o víkendech a od května pak každý den kromě pondělí.

Bezděz, www.vyletiky.cz

Děti bude bavit dobrodružná cesta nahoru (vás asi poněkud méně, ale stojí to za to), tak si pro ně nezapomeňte za zdolání připravit nějakou sladkou odměnu.

Bezděz, www.vyletiky.cz

  • Pozor: Kamenitá cesta není vhodná pro kočárky, invalidní vozíky a kola.

Cesta na Bezděz, www.vyletiky.cz

Nahoře je možné se rozhlédnout do dálky díky dalekohledům místěných na velké věži. Vidět tak lze například Máchovo Jezero a hrad Houska.

Bezděz, www.vyletiky.cz

Tip navíc

Ve dnech 18. a 19. dubna 2015 bude mimořádně otevřen ochoz v hradní kapli. Jediná příležitost v tomto roce vidět shlédnout unikátní dřevořezbu „Kladení Krista do hrobu“ z bývalé Křížové cesty na hrad.

Oficiální stránky hradu

Přečtěte si také:

Reklama