obrazek.png

Anežko, jak jsi se dostala až sem? Jak to, že jsi tady právě ty?

To je dobrá otázka! Původně jsem si myslela, že je to kvůli tomu, že se věnuju i technologiím, protože jak už název napovídá – ženy v digitálním světě - mělo by to být hlavně o tom. Ale když jsem se bavila s dalšími účastnicemi z jiných zemí, tak jsem zjistila, že jsme tady z různých oblastí – právo, byznys… Takže vidím, že jde i o určitou diverzitu. Každopádně já do přihlášky psala, že sice studuju práva, ale technologie mě hodně zajímají a že mi jde hlavně o vizi do budoucna, že chci něco dokázat a pak to vracet komunitě zpátky. Takže možná tím to bude.

blobid0.png

Jak ses cítila, když jsi zjistila, že pojedeš do Valencie na Summer School?

No, rozhodnutí mělo trošku zpoždění, než oficiálně mělo přijít, takže já jsem vlastně jen náhodně otevřela e-mail, kde bylo v předmětu „Congratulation“, ale já jsem si říkala, jste vtipní, haha… No a pak jsem to otevřela a opravdu tam bylo, že jsem byla vybrána! Vůbec jsem to už nečekala. A pak si člověk říká: Hm, tak asi v tobě přece jenom něco je!

64ad1569a5dffobrazek.png

Co se ti na téhle akademii nejvíc líbí?

To, že se tady vzdělávají mladé ženy, které mají své ambice, cíle a plány. Máme tady mentory, kteří nám pomáhají v seberozvoji, procházíme nejrůznějšími leadership workshopy, ale také třeba získáváme nové skills v odvětví programování. Takže je to celkově taková obohacující zkušenost, kdy vidíte, že někdo myslí i na mladé ženy, na budoucí generaci, na leadry zítřka.

64ad1584deaf9blobid0.png

A jak se mezi ostatními ženami tady cítíš?

Naprosto skvěle. Jako ve svém elementu. Všichni zúčastnění jsou skvělí, máme i parádní speakery, všechno je promyšlené, prostě wow. Jsou tady holky z každé evropské země, taky z Ukrajiny… no a těžko říct, kdo je zajímavější. Všichni jsou strašně motivující. Navíc na pokoj nás dali vždycky podle stejných nebo podobných oborů, takže jsme si celkem podobné a rozumíme si.

64ad1592b4bfbobrazek.png

Čemu se věnuješ ty?

Studuju práva v Praze, právě jsem dokončila první ročník. Navíc pracuji v jednom technologickém start-upu, kde se zaměřujeme na telemedicínu a rozvíjíme aplikaci, která umožní, aby byla zdravotní péče dostupnější. Ale momentálně ještě přemýšlím, že půjdu studovat do zahraničí.

Namotivovala tě letní škola?

Jo! Ukázala mi, že v technologiích je budoucnost, takže si myslím, že se ještě podívám do světa  A až budu mít další zkušenosti, tak bych se ráda vrátila do Čech, kde bych chtěla pomáhat mladým lidem. Myslím si, že tahle škola je něco úžasného, že dává lidem tu možnost! A ukazuje jim, že když se chce, tak všechno jde.

64ad15b67045fblobid0.png

Když už jsme u těch technologií, co ti momentálně nejvíc usnadňuje život? Máš nějaký technologický lifehack?

Nooo, tak teď všem asi nejvíc pomáhá ChatGPT, to je takový univerzální lifehack. Pak určitě i Google kalendář! Člověk si možná řekne, jé, co to je, ale fakt, když si všechno dobře naplánujete, jste potom mnohem produktivnější.

Co bys vzkázala všem dívkám, ženám, dámám, které třeba něco opravdu chtějí, ale nakonec ten krok neudělají, protože si nevěří, stydí se, mají strach…?

Vůbec! Prostě buďte střelci  Za zkoušku nic nedáte! A hlavně, když ty příležitosti hledáte, tak je najdete. Já jsem si taky původně myslela, že nemám šanci, ale… jsem tady! A když to nevyjde, tak se přece nic nestane. Občas stačí se jen zajímat. Když ostatní vidí váš zájem, tak se vám třeba i ozvou sami. V dnešní době máme tolik příležitostí, vlastně nejsme ničím limitováni… A to je potřeba využít!

Více najdete na https://www.europeanleadershipacademy.eu

Reklama