Rádi vám představujeme šikovné ženy-in, které dovedou něco výjimečného. A když se s nimi navíc ještě můžete potkat na internetu, pak prostě není co řešit. Jednou z takových originálních a šikovných tvořitelek je Svatka Jirmusová z Roudnice nad Labem. Ještě než se na internetových stránkách jejího ateliéru TEWA podíváte na to, co všechno dovede s barvami a textilem, pojďme si něco říci o samotné autorce.
Svatka vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově, pracovala v divadle jako malířka rekvizit a kulis, v propagaci a reklamní agentuře se dostala i ke grafické práci na počítači a k technice sítotisku. Kromě toho se zabývala textilními technikami - batikování, potisk textilu, ruční malba na textil, savení… Takže když se po mateřské rozmýšlela, kam do práce, rozhodla se to zkusit na vlastní pěst. Začala batikováním triček technikou sypané a vyvazované batiky, které nyní kombinuje se sítotiskem. Její hlavní činnost se orientuje na originální zpracování běžného textilu, jako jsou trička, šátky, taštičky a šití šatů a sukní. Kromě toho se věnuje zpracování bytového textilu - na závěsy, potahy na sedačky, matrace, polštáře. Odvahu a chuť do další práce jí dodalo také několik známých, kteří jí svěřili zařizování svého bytu. :-)
Dnes výrobky ze Svatčiny dílny odebírá několik obchodů v České republice a můžete si je koupit také v e-shopu na jejích moc hezky zpracovaných internetových stránkách. Výtvarnice pracuje v malých sériích a snaží se, aby každé její tričko, šaty, šátek či ubrus byl originálem. Inspiraci pro svou tvorbu hledá ve starých kulturách Peru, kontinentu Jižní a Severní Ameriky, Afriky, Austrálie a Egypta. Důraz přitom klade na originalitu, kvalitu a malou sérii jednotlivých výrobků.
Svatka také věnovala do čtenářské soutěže několik svých prací. Chcete vyhrát originál zdobené tričko, taštičku, nákupní tašku nebo malované kameny? Zapojte se do soutěže v rubrice Hrajte a vyhrajte.