Výprava do divadla může být pro někoho rutina, ale pro mne to byl vždycky svátek. Ty krásné večerní róby dam a uhlazená elegance pánů. Jako bych se ocitla v jiném světě... do kterého mi s natrženým pytlíkem s oříšky doslova vpadnul i můj současný partner, rozevlátý umělec.

divadlo

Přiznám se bez mučení, následující příběh paní Klaudie jsem si vymyslel. Ale řekl bych, že v se mohl stát třeba právě vám, nebo vaší sousedce...

Nevšední seznámení v divadle

Moji rodiče byli starosvětští. Otec vždy důstojnost sama, kolem jeho pracovny jsme se sestrou chodily po špičkách, maminka trávila dny četbou a hraním na pianino. Když se chystalo jídlo, vždy se čekalo na tatínka, až nám dá pokyn ku usednutí k tabuli. Asi by nikoho nepřekvapilo, kdyby si rodiče i v manželství vykali, ale nebylo tomu tak, chovali se k sobě ovšem neuvěřitelně zdvořile, a totéž vyžadovali i od nás.

Chodili jsme také pravidelně na koncerty do opery a do divadla. Ty výprava mohly být pro kdekoho rutina, ale pro mne to byl vždycky svátek. Krásné večerní róby dam a uhlazená elegance pánů. Jako bych se ocitla v jiném světě, snad na počátku minulého století... takže vlastně doma.

Vůbec jsem časem začala rozlišovat život na „ten doma“ a na „ten venku“. A přiznám se, že jsem domácí atmosféru milovala - byla natolik nevšední a romantická, že jsem zatoužila mít také jednou takovou rodinu. Ale osud tomu chtěl, jak jinak, jinak.

S Karlem jsem se seznámila v divadle. Byli jsme s rodiči na Nabuccovi a já se o přestávce omluvila z lože a vyrazila na toaletu. Moje kroky pak také směřovaly k divadelnímu bufetu, abych zde trošku zhřešila se slanými buráky. Jenže jak jsem si otvírala sáček, pocítila jsem hrubý náraz do zad, zapotácela se a předvedla ukázkový, pro dívku velice nevhodný, pád roznožmo.

Viníkem mého zostuzení byl mladík, který mi skončil hlavou v klíně. Okamžitě začal sbírat rozsypané buráky ze svého i z mého sáčku. Jeho počínání bylo tak komické, že jsem se neudržela a namísto uraženého odcupitání se začala smát.

Karel, tak se mladík jmenoval, se zatvářil jako ublížené štěně a prohlásil: „Promiňte, slečno, to budou asi vaše buráky...“ Načež se s nimi opět skácel na zem, jak po několika další podklouzl. A tak bylo burákové celé foyer.

To už se k nám přihnal personál a začal celou situaci uklidňovat a řešit.

Namísto buráků jsem si tedy odnesla nevšední zážitek a seznámila se s mužem, který se mi v budoucnu stal známostí osudovou. Nevím proč, ale moje jiskra nepřeskočila na uhlazeného elegána, jakým je můj otec. Ne, našla si roztržitého bohéma, jemuž všechno padá z rukou. Moje sestra o něm říká, že je to roztomilý člověk, ale když jsem ho měla poprvé představit rodičům, zděsila se a odjela na víkend pryč.

Raději to zkrátím. Karla nakonec maminka i tatínek přijali a veškeré poničené vybavení našeho bytu mu odpustili. Jen kdykoli o něm mluví, říkají: „To je ten Klaudiin umělec.“

Téma dne 8. února 2012: Následky roztržitosti

  • Jste roztržitá a přivádí vás to do nečekaných situací?
  • Anebo vás roztržitost někoho jiného přivedla do nečekané situace?

Pište mi své příběhy na téma „následky roztržitosti“. Toto téma pro vás, milé dámy, vymyslela čtenářka PBD a napsala k němu: „Jsem zbrkloun a občas nemyslím na to, co dělám. Například včera: Vyrobila jsem si překapávanou vodu, nějak jsem tam zapomněla dát kávu...“ Máte-li to podobně, anebo třeba máte roztržitého partnera, rodiče, děti, napište! Za svůj příspěvek můžete získat pěkný dárek, a to publikaci TVŮJ FOTODENÍČEK - od těhotenství do tří let z vydavatelství SmartPress a ovulační test Pepino - comfortable test. Vždy´t i přírůstek do rodiny může být následkem roztržitosti, že? Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a případně i získání dárku.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 8. 2. 2012 ve 14.45 hodin. Příspěvky posílejte na e-mailovou adresu...

denicekpepino

Reklama