V kraji Olomouckém, turistické oblasti Jeseníky se zítra něco děje!

 Šumperská zimní padesátka


Zítřejší zimní pěší turistický pochod pořádaný Klubem českých turistů nemusí hned svým názvem děsit ty, kteří si na tak dlouhou cestu netroufají.

Jaké trasy jsou na pořadu dne
Pořadatelé připravili i jiné, kratší trasy. Všechny začínají mezi sedmou a desátou hodinou u Domu dětí a mládeže Vila Doris v ulici 17. listopadu, pouhých 200 metrů od vlakového nádraží v Šumperku.

Osmikilometrový výlet jen na chvilku opustí město a je zpátky v cíli. Delší trasy, tedy 15, 25 nebo i v názvu slibovaných 50 kilometrů míří na Bludov, nejdelší trasa dojde až do Hanušovic. Všechny se ovšem vrací do místa startu.

Pořadatelé na vás myslí
Je příjemnou pozorností pořadatelů, že pro případ silné sněhové nadílky připravili náhradní varianty tras, které vedou po protažených cestách.

Pokud máte zájem o ubytování (na zemi ve vlastním spacáku), kontaktujte Z. Daňkovou na tel. 774 664 648 nebo na e-mail klubturistu.sumperk@seznam.cz 

Co vám bude odměnou
Za svůj turistický počin dostanete diplom s razítkem pochodu a v cíli je pro vás připraveno malé občerstvení v ceně startovného.

Ať tedy zítra přeje turistům počasí a Zdrávi došli! 

Víte, že...

* město Šumperk zřídilo užitečnou službu - Zatoulaný pes? Ztracení a odchycení psi jsou vyfotografováni a jejich fotografie uveřejněny na městském webu www.sumperk.cz 
* na území obce Libina se nachází vrch Bradlo - zajímavý turistický cíl díky mohutné skále, která se vypíná na jeho vrcholu
* v okolí města Šumperk se nacházejí méně známé lázně Bludov a Velké Losiny - http://www.lvl.cz/ . Ve Velkých Losinách se léčí nemoci nervové, dýchacího ústrojí a pohybového aparátu.

Reklama