Přiznám se, že informace o tom, že lak na nehty by měl sedět k mé osobnosti, pro mě byla naprostou novinkou. Vždy jsem si je vybírala podle jednoduchého vzorce – líbí/nelíbí. Zašla jsem tedy zjistit, jak se věci mají a hlavně, jestli mi odbornice dokáží vybrat takový odstín, který by se ke mně hodil a zároveň se mi líbil.

Pro svou „špionážní misi“ jsem si vybrala salon Nehty Nehty, kde povyšují péči na umění. Na úvod jsem si připravila maličký test. Odbornice na nehty ze salonu se otočily, já si vybrala tři barvy, které se mi líbily. Následně jsem je požádala, aby ze široké škály, kterou zde mají, zvolily laky, které se podle nich ke mně hodí. Můj výběr neviděly. Trefily jsme se až na jeden odstín.

Nehty

Tmavě červené tóny a černé jsou mé nejoblíbenější barvy laků, očividně ke mně jdou, protože mi je doporučily i odbornice. Nude odstíny jsou univerzální, slušivé a decentní, proto jsem po tomto tónu sáhla. Byl mi ale navrhnut modrý lak. Důvodem bylo to, že si manikérky na první pohled všimly, že mě očividně baví móda a jsem extravagantnějšího vzhledu. Sice jsem takový ještě neměla, ale proč ne? Klidně bych do vybraného odstínu šla.

opi

opi

Nenechte si ujít:

„Když k nám přijde žena, která chce například sytě růžovou, a my vidíme, že odstín klientce nesedne, tak jí doporučíme jiné barvy. Nikdy se ale nepřeme. Uděláme to, že dámě nalakujeme jeden prst lakem, který si vybrala, vedle toho pak naneseme barvu, která se k ní podle nás hodí více. Z 99,9 % si klientka vybere ten lak na nehty, který jsme jí doporučily,“ prozrazuje Iva Kořínková ze salonu Nehty Nehty.

Kromě toho, že barva laku by měla souznít s vaší osobností, jsou tu i další důležitá kritéria. Atributem je tvar dlaně, zbarvení pokožky, délka prstů či tvar nehtového lůžka. Třeba populární červená. Někdo říká, že lépe vypadá na krátkých nehtech, jiní tvrdí opak. V salonu Nehty Nehty mají vyzkoušeno, že čím kratší nehty, tím lépe červená vypadá. Stejně je to s pudrovou i černou. Na dlouhé nehty se zase hodí laky s leskem, se třpytem. Ty vypadají na dlouhých prstech elegantně a luxusně.

nehty

  • Shrnutí:

Byla jsem naivní, když jsem si myslela, že úprava nehtů včetně výběru vhodné barvy a lakování není žádná velká věda. To přeci zvládne každá žena. Sice barvy laků intuitivně volím správné, ale tvar mých nehtů ideální nebyl. Po zásahu manikérky z Nehty Nehty musím říct, že mé ruce vypadají podstatně lépe. Zajděte si nechat poradit i vy, vždyť ruce jsou přeci jen naší vizitkou.  

Čtěte také:

Reklama