Postavit se na vlastní nohy a rozjet vlastní podnikání rozhodně není jednoduché. Především z počátku číhá na každého podnikavce tolik nástrah a pastí, že jej mnohdy nepřekoná ani ten největší entuziasmus a odhodlání.  I proto mnoho nových projektů končí hned na startovní čáře a zmařené lidské ideály by se daly počítat na miliony.

Mladé mamince Petře z Brna se ale start mezi podnikatele vydařil. Ačkoli na výchovu syna zůstala sama, rozhodla se jít za svým snem a otevřela si vlastní květinářství. Díky tvrdé práci se její obchod rozrostl a dnes je Petra majitelkou sítě pěti kamenných obchodů. A jak sama říká, konečně dělá v životě to, co ji opravdu baví.

„Pamatuji si, jak jsem zařizovala svůj první krám. Maličká šedivá místnost, kam se vešel sotva pultík s několika vázami a jedna židle. Květiny jsem si převážela sama ve starém automobilu a o velké květinářské dodávce jsem si mohla nechat jen zdát. Věděla jsem ale, že všechno chce svůj čas. Hlavně se nevzdat,“ vzpomíná na své začátky Petra. Ačkoli z počátku květinářství příliš nevydělávalo, Petra do rozvinutí obchodu vložila veškerou energii a zúčastnila se i několika floristických soutěží. Pomalu ale jistě se její květinářství stávalo známějším a Petřiny květiny si pro svou originalitu našly cestu i na stoly mnoha restaurací a hotelů. 

„Jednoho dne se to prostě zlomilo, mohla jsem si dovolit přesun do lepších a reprezentativnějších prostor a dostala jsem také zakázky od několika hotelů v Brně a okolí. Díky tomu jsem během dvou let otevřela dvě nové pobočky a moje podnikání dostalo úplně jiný rozměr. Bylo jasné, že tomuto růstu budu muset přizpůsobit i automobil, takové množství květin již vyžadovalo vůz, který bude pro jejich převoz uzpůsobený. Zároveň jsem však chtěla takové auto, které nesežere mou peněženku a bude i při své velikosti ohleduplné k životnímu prostředí.“ usmívá se Petra.

as

„Každá lidská profese je jedinečná, a proto je třeba, aby se automobil vždy plně přizpůsobil potřebám konkrétního majitele. Automobil pro květináře musí být vybavený úplně jinak, než například pro pekaře, kteří potřebují bezpečně přepravovat přepravky s pečivem. Myslím, že asi neexistuje přestavba či úprava užitkového vozu, se kterou by si šikovný výrobce neporadil. Užitkové vozy jsou tu zkrátka pro všechny,“ říká Mikuláš Ivaško, specialista na lehké užitkové vozy Opel.

Speciálně upravený automobil Opel Vivaro Van se tak pro Petru stal dalším odrazovým můstkem, který jí pomohl rozšířit podnikatelské aktivity. „Přestala jsem být závislá na dodavatelích, květiny mezi obchůdky jsem si totiž mohla začít převážet sama. Odpadla mi celá řada starostí se zpožděnými dodávkami či poškozeným zbožím. A hlavně jsem se stala absolutním pánem svého času, což je v dnešní uspěchané době opravdu k nezaplacení,“ dodává Petra.

Opel LUV – parťák pro vaše podnikání

Věděli jste, že užitkový vůz je možné uzpůsobit prakticky každému podnikání? Na „míru“ tak vznikají například vozy pro pekaře, zahradníky, sportovce, instalatéry, chladírenské vozy, vozy pro přepravu skla, postižených osob i speciální pohřební či zdravotnické vozy.

asd
Zdroj: tisková zpráva

Reklama