Podle čtenářky mařinky mají sociální sítě víc výhod než nevýhod. Je ale potřeba nepodlehnout iluzi důvěrnosti a nedávat tam žádné osobní údaje a fotky.

Je pravda, že cokoliv na facebook dáme, může se objevit i tam, kde nechceme... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá mařinko, a přeju krásný den.


Po dlouhém odmítání jsem si i já založila účet na Facebooku. Bránila jsem se, protože jsem četla hodně zpráv o tom, jak nedostatečná ochrana osobních údajů na FB je, že i přes nastavení soukromí stačí komentář a moje příspěvky vidí přátelé přátel, tj. třeba i lidi, které si do života pouštět nechci, a že FB prodává osobní fotky - ostatně jedné známé, příležitostné fotografce, se stalo, že fotku, kterou dala na FB, viděla na jednom billboardu. Sice jsem si na FB fotky dávat nechtěla, ale vím, že lidé se označují vzájemně, třeba nahrají fotky z akce a označí každého kamaráda, a tomu se vyhnout nedá. Já se mohu o soukromí snažit, ale chování druhých neovlivním. No, nakonec jsem podlehla, abych byla v kontaktu s přáteli, které život zavál daleko. Jsem ráda, že vidím, jak se mají, kde byli, co dělají... Sama na FB nic osobního nedávám a ani profil nemám vyplněný - pořád se mě to ptá, jakou školu jsem vystudovala, z jakého města pocházím, ale já to zarytě ignoruji. :) Chce-li někdo vědět, jak se máme, můžeme si to napsat mailem. Sem tam napíšu o něčem zajímavém, co jsem viděla, dám odkaz na článek a podobně, ale moje fotky či starosti, to ne. A naštěstí to se sdílenými fotkami není tak dramatické - přátelé moje názory znají a respektují je.

Myslím si, že když člověk nepodlehne iluzi důvěrnosti (“však to uvidí jen moji přátelé“), není důvod FB nepoužívat. Zatím výhody převyšují nevýhody.

mařinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co vy a sociální sítě?

  • Používáte sociální sítě (např. facebook, twitter, viber...)?
  • Proč ano a proč ne?
  • Jaké používáte nejvíc?
  • Kolik času na nich trávíte?
  • Co byste na sociální sítě nikdy nenapsala?
  • Máte nějaké zajímavé historky?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo získá zimní balíček od Oriflame, kde je řasenka Wonder lash (černá), Intenzivní balzám After Sun a Zázračný kelímek. A k tomu pěkná modrá taštička.

avon

Reklama