Poslechněte si příběh pomsty, kterou ukuly čtyři čtyřicátnice na záletného partnera jedné z nich. Kdyby vyšla, jistě by se z ní jen tak nevzpamatoval.

revengeTyhle čtyři kamarádky se znají dlouho. Mají své pravidelné dýchánky, kterým říkají babinec. Nebudu je jmenovat, i když jsem si jistý, že se poznají a stejně to schytám.

Jednou takhle nedávno seděly ve své oblíbené kavárně a popíjely vínko. Probíraly partnery, tloušťku, diety, nepřítomné kamarádky, a jedna z nich byla podivně zamlklá.

Prostě takový „sex ve městě“. Ty zbylé tři probraly, co měly na jazyku, a upřely svůj pohled na zasmušilou. Tušily zajímavý příběh. Ano, zasmušilá je rozvedená s jedním dítětem, co nedávno našla pana „Božského“.

A holkám se svěřila, že má pocit, že jí „Božský“ zahejbá. Podstatné je, že ačkoliv mají na babinec občas přístup i někteří muži, pan „Božský“ na babinci nikdy nebyl, a tak zmíněné tři kamarádky neznal.

Zasmušilá podrobně popsala, na základě čeho se domnívá, že jí „Božský“, který se mezitím měnil na „Padoucha“, zahýbá. Důkazy to byly pestré. Začal se mýt, na saku byl bílý vlas, jednou nechtěl sex, sám si vyměnil spodní prádlo a mnoho dalších podezřelých činů, včetně toho, že přinesl nečekaně kytku a měl při tom provinilý pohled.

Holky daly hlavy dohromady a začaly nad dalšími skleničkami kout drtivou odplatu. Ucpaný výfuk ani slaneček pod sedadlo se neujali. V noci ostříhat dohola ani potopit mobil i notebook do vany se nesetkalo s úspěchem. Padala spousta nápadů od jednoduchých přímočarých pomst, způsobujících bolest, až po potrestání zničením něčeho, na čem „Padouchovi“ záleží.

Každý nápad byl pečlivě zvážen, vyhodnocen a zamítnut. Po jeho vyřčení se všem rozzářily oči nadšením, ale když si představily „padouchovy“ reakce, úsměv hasl. Prostě nebylo to dostatečně trestající, triumf nebyl dokonalý.

A pak to přišlo: „Co kdybychom ho, hajzla jednoho nevěrnýho, potrestaly tím, že ho jedna z nás ošuká, a pak opustí?“

Osobně jsem byl vidinou takového trestu, kdyby potkal nespravedlivě mne, zdrcen. Úplně jsem byl vyřízený z té představy, a proto již nikdy nebudu mít ani náznak myšlenky na šestý smrtelný hřích.

Pokud vím, tento trest nebyl realizován…

Reklama