Výhra Petry Kvitové, naší současné nejlepší tenistky, její výdělky a to, že daně platí v Monaku, rozpoutaly v posledních dnech vášně. Ty rozdmýchal hlavně poslanec  Stanislav Huml, o kterém už jsme pomalu ani nevěděli, že existuje, protože jak přestal hlásit sjízdnost na silnicích a nehody na Nově, působení v PS nebylo nijak viditelné.

Pokud to nesledujete, tak se stručně stalo toto:  

MPoslanec Stanislav Huml (dříve Věci Veřejné, nyní ČSSD) napsal na svůj FB profil, že je Petra Kvitová lidská špína. Cituji: „Lépe bych své pocity vyjádřit nesvedl. Ano, trénovala ve sportovištích postavených z daní chudších obyvatel, aby jako bohatší se mohla daním vyhnout. Petro, jsi skvělá tenistka, ale jako člověk jsi špína! Obdobné jednání třeba Německá spolková republika pečlivě vyhledává a trestá nepodmíněným trestem a propadnutím majetku.“ Zdroj: https://www.facebook.com/stanislav.huml?fref=ts

Co se kolem toho děje:

Dvě skupiny lidí spolu ostře polemizují, pokud to nazvu slušně, jestli je Petra dobrá Češka, když hraje za ČR, ale své výdělky, které nyní sklízí za léta dřiny na kurtu, daní ne v ČR, ale v Monaku. Jestli náhodou státu nedluží za své úspěchy, a tudíž by ty desítky milionů neměla dát státu zpátky. Že je to daňový podvod, možná i na kriminál. Druhá skupina lidí poukazuje na to, v jakém stavu je naše velké daňové zatížení, na to, jak stát s penězi daňových poplatníků hospodaří, a že je pouze Petry věc, kde své výdělky daní. Také na to, že tenis je drahý sport, stát na rozvoj mládeže neplatí nic, takže když se chcete stát špičkovým tenistou, musí vám to rodiče zaplatit ze svých, již zdaněných, vydělaných peněz. Vybavení, trenéři, čas, který na kurtu stráví... jak se na těchto věcech podílel stát? Není to tedy jen její věc, kde daně platí, už tím, jak ČR reprezentuje, dělá naší zemi velkou čest. Mimochodem, kolik TOP českých sportovců platí v ČR daně?

Takže – je vám to jedno, nebo se kloníte k některému z názorů? Abyste byli v obraze, vybrala jsem dva radikální články, které událost popisují, a můžete si vybrat.

Šampionka z Monaka

MPetra Kvitová je obdivuhodná sportovkyně a sympatická mláda dáma. Dle svých slov se chce stát vzorem pro mladé. A může se jí to podařit. Opravdu chce být vzorem i v účelovém utíkání před daňovou povinností? Už nejezdí škodovkou, bydliště má v Monaku. Tak zněl titulek článku na iDnes  v pondělí 7. července dopoledne, vzápětí po wimbledonském finálovém víkendu. Článek pak hned v první větě vysvětluje: „Trvalé bydliště má od loňského roku kvůli nižším daním v Monaku.“ Čtěte celý článek Šampionka z Monaka.

Ano, Stanislav Huml velice přesně odkryl myšlenkové pochody zarytých komunistů. Tenistka od mládí trénuje na kurtech postavených z potu a dřiny proletariátu, taky zřejmě něco studovala za dělnické peníze, a když si dovolí něco vydělat, tak si miliony tato „lidská špína“ odveze do Monaka, místo aby je po socialisticku odevzdala Humlům a podobným, kteří nejlépe vědí, jak si z nich zaplatit vlastní erární existenci, popřípadě jak je nejlépe odklonit. Do kriminálu s ní!

Čtěte celý článek  http://pravyprostor.cz/stanislav-huml-petra-kvitova-je-jako-clovek-spina/

Nejlépe shrnuto je vše podle mě na www.aktualne.cz ve článku Poslanec Huml označil vítězku Wimbledonu Kvitovou za „špínu“

 Jaké jsou názory mých známých a kamarádek a těch, co ty názory sdílejí? Tady jsou dva diametrálně jiné:

První názor…Jedna věc v Česku platí po staletí: úspěch, zvláště ten tvrdě dobývaný a světový, se zásadně neodpouští. K tomu přidejte ždibec rovnostářství, které tu má též dlouhou tradici a bylo živeno komunisty, a recept na kýbl hnusu pro Petru Kvitovou je hotov. Politická lůza typu soudruha Humla, který nejen nikdy nic nedokázal, ale navíc žádné daně neplatí, nýbrž naopak z našich daní spokojeně žije, by se měla starat o jiné věci. (Odkaz sem fakt dávat nebudu, kdo chce, ten si vygoogluje...)

Druhý názor...Tak se Wimbledonová vítězska Petra Kvitová rozhodla platit daně v Monaku, tedy žádné. Paráda! Narodila se tady, chodila tady do školky (asi), do školy určitě, chodí k českým doktorům, jezdí po českých silnicích, to samé celá její rodina... a tak dále. Pro děti je vzor, pro mě ne. Daně by měla platit tady. Stejně jako Štěpánek nebo Berdych. To se pak Štěpánek může českou vlajkou obalit po paty, ale jak říká klasik: Aby nám to vlastenčení z úst víte kam přejít ráčilo. Tímto vyzývám české tenisty, kteří si vydřeli desítky milionů korun, aby laskavě a poctivě platili daně ve státě, ke kterému se hlásí, jinak ať si změní občanství a jdou někam! ...kde se neplatí daně. Mně se stýskat nebude, stejně jako potřebným, kteří by bez podpory státu (tedy daní nás ostatních) byli úplně vyřízení...

K diskusi se vyjadřují i politické strany, například Svobodní: Poslanec Huml (ČSSD) vulgárně nadává tenistce Kvitové za to, že přesídlila do Monaka, kde jsou nižší daně než u nás. Paní Kvitová má svaté právo žít, v jaké zemi chce.

Můj názor: Petra Kvitová lidská špína není. Je mi smutno z toho, že tak skvělá sportovkyně, na kterou se bylo v sobotu radost se dívat, jak hraje, nyní musí vnímat tuhle závistivou a lidsky tupou kauzu. Holt si asi hodně lidí řeklo: Hm, je dobrá a vyhrála, to asi zase shrábla prachůůůů! Tak proč do ní nekopnout aspoň za to Monako, které je aktuální už od minulého roku... Výhru zdanila už ve Velké Británii, kde zápas vyhrála.

m

Zdroj fotek: http://cs.wikipedia.org/wiki/Petra_Kvitov%C3%A1

Reklama