Říká se, že v životě si hledáme stále podobné typy mužů. To je také zřejmě důvod, proč si žena, jež uteče od alkoholika, po čase začne s jiným alkoholikem. A jak to mají muži? Těm se očividně – alespoň vizuálně – celý život líbí jeden typ ženy, tedy aspoň podle příběhu čtenářky Marty to tak vypadá.

Třicetiletá Marta se před třemi lety rozešla se svým přítelem, s kterým prožila sedm poměrně náročných let.“Milovala jsem ho a asi pořád ještě miluju, ale platilo na nás přesně to klasické – nemohou žít spolu ani bez sebe,“ popisuje stručně svůj zatím jediný vážný vztah dlouhovlasá učitelka v mateřské školce.

SimilarSe svým přítelem se scházela a rozcházela a jejich okolí tuto jejich výstřednost akceptovalo a v podstatě je považovalo za stabilní pár. Po poslední pauze však k návratu nedošlo a Marta brzy zjistila proč.

  • Její přítel Lukáš totiž čekal dítě s jinou…

„Byl to pro mě šok, zvlášť když jsem zjistila, že si na dítě ´zadělal´ v době, kdy jsme sice byli od sebe, ale přes facebook jsme si domlouvali romantické schůzky, které zrealizujeme po jeho návratu,“ říká i po tak dlouhé době ještě se slzami na krajíčku Marta. Její přítel byl v té době na delší služební cestě na druhém konci republiky a právě tam potkal velmi praktickou Irenu, pravý opak hravé Marty.

  • Zatímco Marta nosí dlouhé vlasy, splývavé šaty a je to takový ten typicky ženský typ, Irena byla nakrátko ostříhaná, věčně v kalhotách a s notesem v ruce.

Společní přátelé Marty a Lukáše dlouho nemohli pochopit, co Lukáše na nežensky vyhlížející ženě zaujalo. Ale jak čas plynul, přestali se tím všichni zabývat a danou skutečnost prostě přijali.

Jen Marta ne. Byla jako posedlá a každou chvíli zabrouzdala na facebook svého ex přítele, aby si tam vytrpěla svých pár chvil sebedrásání pohledem na fotky miminka, které mohlo být její…  Ale nesledovala samozřejmě jen dítě. Studovala každou fotku ženy, která vstoupila do jejího života, a během několika málo dní jej rozmetala na tisíc kousků, které již nikdy nepůjdou slepit.

„Samozřejmě jsem ji nenáviděla, ale až časem jsem pochopila, co mi na těch fotkách vadí nejvíc,“ vypráví Marta, která svým bedlivým pozorováním učinila zajímavý objev.

  • Lukášova nová přítelkyně Irena se totiž čím dál více podobala Martě.

Nejdřív to byla stejná barva vlasů - no proč ne, koneckonců tohle se u některých žen mění stejně často jako šátek na krku. Když si však všimla i přibývající délky vlasů a velmi povědomých střihů oblečení, nemohla Marta uvěřit svým očím.

„Čekala jsem na každou další fotku jako blázen,“ popisuje své chování Marta. Korunu tomu samozřejmě nasadil Lukáš, který se ji pokusil několikrát kontaktovat s tím, že není vše takové, jak si představoval, a bylo znát, že by se k Martě rád vrátil… . Marta to rázně odmítla, protože si prostě nedovedla představit, že by byla součástí začarovaného čtyřúhelníku Lukáš-jeho dítě-jeho matka a ona.

Navíc si začala uvědomovat, že vztah s Lukášem ji vždy spíš dusil, protože si vždy prosazoval svou, a že možná právě tuto událost má brát jako pozitivní zlom ve svém životě. Ale to by asi nebyla typicky zvídavá žena, kdyby ji i nadále nepokoušela zvědavost a neomrkla sem tam fotky, které volně nabízel internet…

„Zrovna před pár dny tam byla další fotografie. Má na ní nádherné šaty, dlouhé princeznovské vlasy a tváří se velmi podobně jako já na jedné fotce, kterou jsem kdysi nechala pro Lukáše nafotit u profesionálního fotografa, když jsme spolu začali chodit. Není pochyb, že chce mít doma mě, tedy aspoň můj obraz,“ vrtí nechápavě hlavou Marta, která konstatuje, že je jí ve finále té ženské vlastně líto, protože ji Lukáš zřejmě nevybíravým způsobem přesvědčuje ke změně image. Copak je to za štěstí vytvářet někomu iluzi jiného člověka? ukončuje své vyprávění řečnickou otázkou Marta.

Přečtěte si také:

Reklama