bella.jpg

Foto: Profimedia

Pětadvacetiletá modelka vyjádřila podporu své argentinské kolegyni Mice Arganaraz, která na instagramovém stories oznámila, že část svých výdělků z týdne módy věnuje ukrajinským organizacím.
 
„Musím říct, že mi to připadá velmi zvláštní, když chodím módní přehlídky s vědomím, že na stejném kontinentu probíhá válka. Část svého výdělku z tohoto týdne módy věnuji na pomoc ukrajinským organizacím. Mým vzorným přátelům a kolegům a každému, kdo s tímto pocitem také bojuje, možná je to něco, k čemu bychom mohli přispět všichni,“ napsala.
 
Mnoho dalších modelek, včetně Belly Hadid, sdílelo její poselství a přidalo se k její iniciativě. Modelka, která je mladší sestrou supermodelky Gigi Hadid a je zčásti Palestinka a zčásti Holanďanka, na stories napsala: „Jak jsi řekla, Mico Arganaraz. Máme mnoho ukrajinských přátel, kolegů, modelů, lidí z produkce, castingu… a je velmi smutné vidět nedostatek komunikace/znalostí o válce, která probíhá.“
 
„Je neuvěřitelně zvláštní jezdit teď po módních přehlídkách, ačkoliv je to naše práce. Zvláště v době jako je tato. Nutím lidi z našeho průmyslu, aby si udělali vlastní výzkum a vedli otevřené rozhovory o pekle, které se odehrává vedle,“ pokračovala. Také vyzvala své sledující z Instagramu, aby si vzpomněli na další války, které probíhají nejen teď, ale i dlouhá léta po celém světě a aby o nich mluvili.

V jiném Instastories vyjádřila svou podporu Ukrajině a prosila světové lídry, aby zastavili Putina. „Bolí mě srdce za Ukrajinu a všechny, kdo jsou touto nepředstavitelnou realitou zasaženi. Putinovy činy jsou hrozbou pro každou demokratickou zemi na světě a musí být zastaveny. Modlím se, aby podpora, kterou poskytují ostatní země, mohla poskytnout Ukrajincům to, pro co hlasovali a co si zaslouží,“ napsala modelka, která je aktuálně pracovně po pařížském na milánském týdnu módy.

profimedia-0665570759.jpg

Foto: Profimedia

Zdroje: Instagram stories Belly Hadid, Instagram stories Mico Arganaraz, IndependentIndian Express, Arab News

Reklama