Sylmarin

 

Říká se: Nikdo nepotřebuje vědět, jak věci fungují, dokud fungují. A platí to i o našem tělu. Fungují naše játra? Pokud ano, nejspíš jen zběžně víme o tom, jak vlastně pracují. A dáváme jim proto pořádně zabrat. Libujeme si v nezdravém jídle plném toxinů - smažené hranolky, prorostlý bůček, uzené koleno, bílé a kynuté pečivo, omáčky se spoustou knedlíků, instantní rychlovky, přeslazené limonády, alkohol a hodně kafíčka.... Pokud jste poznali svůj jídelníček, pak věřte, že vaše játra trpí. Možná vás už teď trápí únava a splín, trpíte otoky, nadýmáním a jinými potížemi. Nedivte se. Jde zřejmě o první signály, že vaše přetížená játra špatně fungují. Zkuste svá játra poznat dřív, než bude pozdě, a znovu je pořádně nastartovat. Mají naštěstí úžasnou schopnost se regenerovat.

Jako chemická továrna těla

Játra jsou pro náš život nepostradatelná, bývají přezdívaná jako chemická továrna našeho těla. Mají totiž nezastupitelné místo v mnoha chemických reakcích, které v našem těle každou vteřinu probíhají. Zvládají přes pět set různých funkcí! Jednou z nejdůležitějších je jejich unikátní role při odbourávání škodlivin. Podílejí se na zpracování a distribuci živin, ale také na úklidu a regeneraci našeho organismu.

Nezdravý životní styl játra ničí

Správný chod jater ovlivňuje naše celkové zdraví, imunitu, pocity i náladu. Pokud je trvale přetěžujeme a přijímáme do těla dlouhodobě větší množství jedů, můžou se tyto škodliviny hromadit v našem těle a být příčinou vážných nemocí. Tomu všemu však nenahráváme jen nezdravým jídlem, jeho velkým množstvím anebo zlozvykem přes den hladovět a na noc vybílit špajz i lednici. Játra a potažmo své zdraví likvidujeme také ponocováním, kouřením, konzumací alkoholu a životním stylem: „bez pěti pořádných káv denně se neobejdu“. Každý den navečer si uvědomíte, že pokud byste nepočítali právě tyto kávy a malé pivo po obědě, vypili jste od rána stěží pár deci? Pak svá játra vážně nemáte rádi! Zvykli jste si řešit bolesti a potíže prášky? Jeden na migrénu, druhý pro uklidnění, třetí řeší nespavost... Nadužíváním léků, antibiotik a hormonů játrům ubližujete. Když k tomu všemu připočteme ještě toxiny, které se nám do těla dostávají ze znečištěného ovzduší, je jasné, že to s námi naše játra nemají lehké.

 

Sylmarin

Přetěžování jater má neblahé konce

Přetěžování jater dává na frak hlavně naší energii, výkonnosti a psychice. Pokud dojde k jejich onemocnění, jsou důsledky ještě vážnější. Projevují se velkou únavou, hubnutím, nadýmáním a průjmy anebo otoky. Při závažných postiženích může nemocný pozorovat i krvácivost, může být zmatený, agresivní nebo naopak apatický. Poškození a nemoci jater se projevují i poruchami sexuálních funkcí, křečemi, kožními příznaky při žloutence, zvýšenou pigmentací, svěděním kůže, ztrátou ochlupení u mužů, poruchami hormonálního cyklu u žen a dalšími nepříjemnými jevy. Varovným signálem, že jsou naše játra přetížená a jejich funkce narušené, může být třeba i nízká odolnost vůči stresu, horečka a také nevysvětlitelné bolesti různých částí těla - kloubů, svalů a nervů.

Velký úklid od jedů

Chcete svým játrům pomoci? Jde to i přes dosavadní prohřešky vůči zdravé životosprávě, a to díky tomu, že mají schopnost stále se obnovovat. Jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte udělat na ochranu a ozdravění svých jater, je snažit se co nejméně vystavovat vlivu jedů. Čím méně jedů do svého těla přijmete, tím méně s nimi budou muset játra bojovat. Abychom jim ulevili, měli bychom si dopřát dostatek spánku a relaxu, pochutnávat si na zdravých a čerstvých potravinách, pít hodně čisté vody a vyhýbat se jedům, jako jsou alkohol, tabák, kofein, cukry, některé tuky a nejrůznější silné léky, které zbytečně užíváme. Ideální je zkusit svá játra pořádně „vygruntovat“. Při jaterní očistě, kterou si nejlépe na jaře, ale podle potřeby i kdykoli jindy během roku můžeme naordinovat, je dobré jíst především syrovou stravu, pít zeleninové šťávy a spolehnout se na účinné bylinky.

Dvě byliny - balzám pro játra

Doslova balzámem pro játra jsou léčivé byliny ostropestřec mariánský a silymarin bajkalský, které chrání jaterní tkáň a podporují regeneraci jaterních buněk. Odborníci je doporučují při nejrůznějších zánětech a onemocněních jater a při rekonvalescenci, také preventivně při vystavení toxickým vlivům, anebo pokud musíte užívat léky, které játra zatěžují. V lékárně si můžete koupit účinný přípravek obsahující tyto byliny, který vám při obtížích nebo detoxikační kúře pomůže. Osvědčený je Silymarin DUO, který v sobě kombinuje výborné účinky ostropestřce mariánského a šišáku bajkalského. Je čistě přírodním produktem, který využívá sílu léčivých bylin. Přispívá k ochraně jaterních buněk před působením negativních vlivů kouření, alkoholu a dalších toxických látek a podporuje obnovu již poškozených buněk. Silymarin DUO je vhodný také při poruše jaterních funkcí a při rekonvalescenci po jaterních obtížích. Díky unikátní galenické úpravě jsou příznivé látky v něm obsažené výborně vstřebatelné pro naše tělo.

Více informací naleznete na http://davinciacademia.cz/produkty/silymarin-duo/

Sylmarin

Reklama