Ne, nemyslíme to zle. Jen nastala ta pravá chvíle na sběr plodů šípkové růže a jejich sušení na čaj. Ten je nejen lahodný, ale také prospěšný našemu zdraví. Už staří Řekové považovali šípek za božskou plodinu! Poradíme vám, jak v něm zachovat co nejvíce tělu prospěšných látek.

Proč je sbírat?

Plody růže šípkové jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitaminu C, ale obsahují celou řadu dalších účinných látek. Jsou to karoteny, vitaminy A, B1, B2, P, K, kyselinu nikotinovou, rutin, draslík, vápník, ale i cukry, pektiny, třísloviny, organické kyseliny, flavonoidy, hojivé slizové látky a silice.

šípek

Co šípek dokáže:

  • Ulevuje od bolestí žil, dopomáhá ke správné srážlivosti krve a zpevňuje cévy.
  • Dopomáhá tělu k lepšímu zásobení kyslíkem a pečuje o drobné nervy, takže se budete moci snáze soustředit.
  • Posiluje libido a potenci.
  • Působí mírně močopudně a čistí organismus.
  • Nadopuje vás vitaminem C, a tím mimo jiné posílí vaši obranyschopnost. Působí tedy preventivně proti infekcím a nachlazení.

Kdy je sbírat?

Důležité je nepromeškat ten pravý okamžik. Šípky k sušení na čaj mají být sice zralé, ale rozhodně ne přezrálé a přešlé mrazem. V takových plodech totiž obsah vitaminu C zase pozvolna klesá a nejsou vhodné k sušení. Snáze totiž chytá plíseň. Ideální čas je tedy právě nyní, koncem září a počátkem října, než přijdou první mrazíky.

Jak je sušit?

Výsledkem sušení by měly být tmavě červené plody bez skvrn. Jak na to? Pokud nemáte sušičku ovoce, strčte je na plechu do trouby. Zapněte ji na 60 stupňů Celsia, ale dvířka nezavírejte. Jen tak se neupečou, ale krásně usuší. Šípky můžete sušit i na topení, nebo na sluníčku, ale bude to trvat déle a hrozí, že začnou plesnivět. Následně je nechte prosychat v teplé místnosti, například na skříni, a to třeba i měsíc.  

Jak je skladovat?

Ideální je, pokud šípky skladujete v plátěném pytlíku v suché místnosti. Pokud jsou skutečně dobře usušené, nemusíte se je bát ani nasypat do bezpečně uzavíratelné skleněné dózy. Vydrží tak i dva roky.

Aby vám zůstalo co nejvíce vitaminu C

Z drcených šípků můžete připravit čaj běžným způsobem. Nejprve nechte 2 - 3 polévkové lžíce drti louhovat asi v půl litru studené vody a tu pak pozvolna přiveďte k varu. Bohatě stačí na dvě minuty, protože čím déle čaj vaříme, tím více vitaminu C ztratíme. Pokud byste jej chtěli zachovat ještě více, zkuste maceraci. Drť jen zalijte studenou vodou a nechte přes noc odstát. Druhý den nálev ohřejte, jak je libo, ale nevařte. Až jej budete cedit, tak přes husté sítko, abyste se zbavila i jemných chloupků.

Čtěte také:

Reklama