Probírat život s rodiči, je pro třicetiletou Petru jako píchat do vosího hnízda. Přestože už dávno opustila rodinné hnízdo, mají potřebu jí mluvit do života. Jejich spor se vyhrotil, když oznámila, že chce stavět dům.

Své rodiče mám ráda, a i když už pár let bydlím sama, udržuji s nimi pravidelný kontakt. Žijeme v jenom městě, takže nevidím problém občas se zastavit, popovídat si, probrat život. A v tom to právě je. Tady většinou narazím. Ačkoliv mám ještě starší sestru, která měla v mém věku už dvě děti, ji nechali žít, zatímco mě stále mají za malou holku a mluví mi do života. S kým mám chodit, kolik si můžu pořídit zvířat, kde a jak mám bydlet. Vždycky jsem to nějak skousla, vyslechla, a zařídila se stejně podle svého.

Čtěte také:

Jsem pod neustálou kontrolou své matky

Je mi čtyřicet a máma mě pořád chce vychovávat

Občas jsme se sice rafli, hlavně s tátou, který si myslí, že má ve všem pravdu, a já práskla dveřmi. Ale jsou to rodiče a vždycky jsem to byla já, kdo s omluvou „přilezl“.

Až letos mi došla trpělivost a bouchly mi saze, jak se říká. Pohádali jsme se tak, že jsem si řekla dost, a první Vánoce jsem strávila sama.

doma

O co šlo? Rozhodla jsem se, že si postavím domek. Už mě nebaví cpát peníze do cizího, chci si splácet vlastní bydlení. Když jsem tohle nadnesla doma, byl doslova oheň na střeše. „Ty se úplně zbláznila, nevíš, co to obnáší, co když přijdeš o práci…“ a vzduchem lítala spousta argumentů, proč se do toho nemám pouštět. Ale že staví i sestra, to je v pořádku. Protože je vdaná a má děti?

Proč mě mají rodiče stále za malou, nesvéprávnou holku, místo aby ocenili, že jsem samostatná, mám kuráž a chci se postavit na vlastní nohy?

Vždycky jsem se v životě zařídila podle svého a vždycky mi to vyšlo. Mám pro strach uděláno a nebojím se překážek. A že riskuji? Možná, ale kdo neriskuje, nic nezíská. 

Konec konců jsou to moje peníze. Všechno jsem důkladně promyslela: Hypotékou počínaje, pozemkem a stavebním povolením konče.

V ničem nevidím problém a nikde mi překážky nekladou. Jen ve vlastní rodině.

Čtěte také:

Reklama