Nechcete vidět své děti ve vyzývavých polohách? Nechoďte na internet. Nebo choďte, ale můžete podstoupit riziko, že na vás z některého z profilů chatovacích či seznamovacích stránek vybafne vaše dcerka se sexy pohledem, jež si prsty dráždí z podprsenky vyčuhující bradavky…

To je i případ čtrnáctileté Markéty. Nechtěla být sama, skoro každá holka ve třídě někoho má. V reálu jí ostych nedovolil oslovit hezkého kluka, registrovala se tedy na kdejakém serveru. Jak ale kromě vtipného profilu na návštěvníka zapůsobit? Tereza jí poradila: „Zdůrazni co nejvíc svůj sexappeal. Máš co ukázat…“.

Všechno by dopadlo dobře, nebýt její matky, která se registrovala na témže serveru. Narazit na Markétin profil mezi tisíci dalšími byla velká náhoda. A také velký oheň na střeše.

Markéta není jediná. Podobných fotek jsou plné servery lide.cz, stesti.cz, rande.cz, xchat.cz… Někde otevřeně, jinde se k albu dostane jen ten, komu dá majitel profilu heslo.

Někdy ale ani heslo nezastaví šikovného hackera. Jeden takový „šikula“ dokázal loni v říjnu stáhnout 11 tisíc fotek dívek ve velmi intimních pozicích z české seznamky.  A snímky ukazovaly opravdu všechno i v detailech.

I když se jednalo o velmi mladé dívky, většinou pod zákonem nebyly. Přesto to tehdy rozvířilo diskusi, co k tomu „modelky“ vůbec vede. Zapojil se do ní i sexuolog a europoslanec Jaroslav Zvěřina.

„Zcela jistě nejde o jednání obvyklé a normální. Jde v širším smyslu slova o 'sociální patologii'. To nejčastější, co v sociálním prostředí takových mladých dívek a chlapců nacházíme, je v širokém smyslu slova 'sociální deprivace'. Tedy nedostatek pozitivních citových vztahů k rodičům, sourozencům či jiným blízkým lidem. Dívka se možná cítí jen zoufale osamocená a hledá cestu, jak někoho zaujmout,“ řekl tehdy v médicích Zvěřina.

Další sexuální skandál tentokrát jedné odvázané puberťačky médii proplul před několika dny. Na internetu se objevil padesátivteřinový záznam, kde se před spolužáky svlékla a předvedla masturbaci. Podívejte se na toto video na stránkách bulvárního deníku ZDE.

Středoškolačka k podobným sexuálním provokacím nemá daleko. Potvrzují to tyto snímku, jež má ve svém profilu myspace.com.

 

 

 

 

 

 

„Hnacím motorem může být touha vyniknout, kterou podporuje jistý kult sexu, který dnes mezi teenagery nepochybně je. Nechci působit nijak konzervativně, ale jejich generační kultura, mám na mysli tu komerční, to jen podporuje. A i když to zní jako klišé, příčinou bývají i rodiče s nedostatkem času pro své potomky. Mít na dítě čas je vážně důležité. A v tomto kontextu je důležité věnovat čas i sexuální výchově,“ tvrdí psycholožka Radka Vaňková.

Redakce Ženy-in zadala na komunitních serverech ve vyhledávání profilů na několika serverech 15 let a žena a vybrala pro vás malou přehlídku nepříliš cudných dívenek. Najít těchto několik dívek trvalo pár minut, snímky jsou jen slabým odvarem toho, co lze na seznamovacích serverech nalézt. Není mezi nimi vaše dcera?

Nicky: Katy.bitch a NiKyXY

 

 

 

 

 

Nicky: Sexy.w.baby a sexy4you

 

 

 

 

 

 

 

 
Nicky: Malinka.mrcha a Teeerra

 

 

 

 

 

 

Víte o tomto trendu mezi teenagery?