Student Petr chodí do třetího ročníku gymnázia a Jana ho učí český jazyk a dějepis. Sblížili se letos v létě, když si třída udělala večírek u příležitosti konce roku, kam pozvala i některé učitele. Dlouze si povídali a zjistili, že mají hodně společných témat. Po začátku nového školního roku si Jana všimla, že po ní Petr na hodinách víc pokukuje, přidržuje jí dveře, je přehnaně aktivní apod. Nechtěla tomu ale věnovat příliš velkou pozornost, protože se se všemi studenty snaží udržovat přátelské vztahy.  

te.jpg
Foto: Shutterstock

Na konci října ji následně pozval na oslavu svých osmnáctých narozenin a Jana souhlasila. Přesto, že se za normálních okolností velmi hlídá, vypila několik skleniček vína. Petr jí nabídl, že ji doprovodí domů a skončilo to líbáním na lavičce v parku. 

„Bylo to naprosto strhující. Rozhořela se mezi námi vášeň, kterou si nepamatuju, že bych někdy zažila. Nejdřív jsem se chtěla bránit – učitelka a student to je přece takové klišé, navíc proti etickému kodexu školy, ale nedokázala jsem tomu vzdorovat a na lavičce v parku jsme se líbali asi hodinu. Vůbec jsme nevnímali, že se ochladilo a já si z toho odnesla pořádnou rýmu,“ popisuje Jana.

Druhý den měla Jana pochopitelné výčitky svědomí. Petr jí ale začal psát zprávy na Messengeru a vyznal se jí ze svých citů. Prý to pro něj nebyla žádná jednorázovka, ale do Jany se zamiloval. Ta ho nejprve odmítla, že nehodlá rozvíjet vztah se studentem, ale nemohla na něj přestat myslet.

„Když jsem Petra měla následující pondělí na češtinu, musela jsem se strašně kontrolovat, abych se na něj nedívala. Hrozně mě to k němu přitahovalo. Snažila jsem se si všechny myšlenky zakázat, ale když na mě počkal po škole, že mě doprovodí domů, nedokázala jsem se ho zbavit. Skončilo to dalším líbáním v průchodu,“ tvrdí Jana.

Mladá učitelka si uvědomuje, že vztah se studentem by ji mohl přivést do velkých problémů, i když už je Petr plnoletý. Má ho ale plné srdce a plnou hlavu. Dokonce jí nabídl, že kvůli ní změní střední školu. Uhání ji už déle než měsíc a Jana se snaží odolávat. 

„Nechci, aby kvůli mně přišel o kamarády a musel si zvykat na cizí prostředí. Navíc co by našemu vztahu řeklo okolí, Petrovi rodiče, spolužáci, členové učitelského sboru? Nechci ohrozit svoji ani jeho budoucnost, takže jsem to s ním ukončila. Je ale dost vytrvalý, pořád mi píše, posílá květiny a já bych se mu nejradši vrhla do náruče. Nevím, jak dlouho mu vydržím vzdorovat,“ uzavírá Jana.

Čtěte také:

Reklama