Chcete si užít léto? Pak nejlépe v kabrioletu!

Nový přírůstek modelové škály automobilky Nissan – zcela nová Micra C+C – si do segmentu stylových kupé-kabrioletů přináší řadu inovativních prvků. Stačí jen zmáčknout knoflík a otevřený kabriolet se mění v kupé s pevnou střechou. Nissan Micra C+C je zároveň jediným vozem své třídy, který nabízí prosklenou panoramatickou střechu C-VIEW®, díky které má posádka dokonalý kontakt s okolním prostředím bez ohledu na aktuální počasí.

Micra C+C ve zkratce
 Atraktivní kupé i kabriolet v jednom
 Panoramatická prosklená střecha C-VIEW® se slunečními clonami
 Uspořádání sedadel 2+2
 Motor 1,4 l a nový motor 1,6 l
 Od kupé ke kabrioletu za 22 sekund
 Největší zavazadlový prostor ve třídě
 Unikátní výrobní metody
 Výroba ve Velké Británii v nejproduktivnější evropské automobilce

Jako otevřený kabriolet vychází vstříc vyznavačům jízdy s větrem ve vlasech, při nepříznivém počasí dokonale chrání své pasažéry  v podobě elegantního kupé s pevnou střechou.


Nižší a delší
Elegantní a stylová Micra C+C je v porovnání se základním hatchbackem Micra nižší a o něco delší. Křivka střechy, navazující na výrazně skloněné čelní okno, snižuje výšku kupé-kabrioletu o 99 mm, oproti základnímu hatchbacku je Micra C+C také o 72 mm delší. Prodloužení jde na vrub zadních partií, kde konstruktéři museli za zadními sedadly připravit místo pro skládací pevnou střechu.

Pevná skleněná střecha C-VIEW® je mistrovským dílem technologů a konstruktérů. Propracovanému mechanismu trvá jenom 22 sekund, než se střecha po stisknutí tlačítka složí do karoserie za zadními sedadly. Víko zavazadlového prostoru, uchycené prostřednictvím dvojitých závěsů, se při skládání střechy otvírá obráceně než při běžném používání – při nakládání a vykládání zavazadel.

Automatické otvírání střechy Auto-Open Roof®
Konstruktéři modelu Micra C+C se soustředili i na to, aby nový model byl uživatelsky co nejpříjemnější. Skládání i rozkládání pevné střechy proto nevyžaduje žádnou jinou aktivitu než pouhé zmáčknutí tlačítka – o vše ostatní se postará promyšlený automatický systém Auto-Open Roof®, který nevyžaduje žádné manuální odjišťování kotevních zámků střechy u horního okraje rámu čelního okna atp. Z pohledu řidiče je výhodou, že střechu lze skládat i rozkládat i za jízdy, a to až do rychlosti 5 km/h.

Největší zavazadlový prostor ve třídě
Nový Nissan Micra C+C je nejenom vysoce stylovým a designově atraktivním modelem, zůstává ale i příjemně praktickým vozem. O tom svědčí i zavazadlový prostor, který má největší objem v této automobilové třídě. Je-li střecha složená v zádi karoserie, má zavazadelník objem 255 litrů. Po složení střechy a přeměně Micry C+C na kupé nabídne zavazadlový prostor nového modelu úctyhodných 457 litrů prostoru pro náklad. Konstruktéři mysleli i na to, aby se zavazadla při skládání střechy nedostala do nechtěného kontaktu s jejími jednotlivými díly – střechu nelze složit, pokud uložená zavazadla nekryje speciální roletka, vymezující prostor pro převážené předměty a díly skládací střechy.

Vedle největšího zavazadlového prostoru se Micra C+C chlubí i množstvím odkládacích schránek a prostorů přímo v interiéru. Většina schránek je uzamykatelných, takže ve voze lze nechávat uložené věci i při parkování se složenou střechou.

Nabídka motorů
Pro Micru C+C je připravený zážehový motor o objemu 1,4 l a výkonu 65 kW/88 k nebo nově vyvinutý šestnáctiventilový zážehový čtyřválec s dvojicí vačkových hřídelů, který z objemu 1,6 l dává výkon 81 kW/110 k. Tento agregát lze najít i pod kapotou nových sportovně laděných modelů Micra 160SR. Podvozek, odvozený od podvozku základního hatchbacku Micra, využívá propracovaných kombinovaných vzpěr McPherson vpředu, vzadu má Micra C+C nápravu s torzní příčkou. Závěsy kol byly ovšem pečlivě naladěny podle speciálních charakteristik nového kupé-kabrioletu.

Reklama