Kartáček, pastu na zuby, hřeben, plavky…. Sakra, mám pocit, že něco nemám! Taky pas, vyzvednout si nový pas. Letenky! Dala jsem si je přeci někam, kde je určitě najdu a nezapomenu na ně. Ale které místo z těch všech, které jsem už desetkrát prohledala, to je? Zvolila jsem snad ještě důmyslnější? Že bych je dala na záchod?

Máte také podobné stavy před cestováním? Nebo se spíše pasujete na tuto kategorii?

“Tááák,“ oddychne si a položí před sebe dokonalý seznam s kolonkami pro jednotlivé roky: 1999, 2000, 2001, 2002, … 2006 ve stylu:
Šestkrát tlusté ponožky
5x tričko s krátkým rukávem

10x kapesník (kromě toho kytičkovaného, ten už byl loni trošku potrhaný)
2x ručník (hlavně ne ten brčálově zelený se srdíčkem)
hygienické potřeby (1x kartáček na zuby, 1x pasta na zuby, 1x hřeben, 1x krém na opalování, 1x holicí pěna, 1x šampon a kondicionér)


“Tááák,“ oddychne si, když ukládá poslední věc ze seznamu do svého kufru a zavírá ho s pocitem dokonalého uspokojení a jde si pustit svůj oblíbený film.

 

 

Nebo snad patříte k této kategorii?

Jde si lehnout velmi pozdě, věci jsou ledabyle naházené v různých taškách, zbytek se jen tak povaluje po bytě, takže se jím nedá skoro projít. Pod přikrývkou se místo pěkných snů točí dokolečka jako na kolotoči myšlenky typu:
“Kdybych věděla, že jedeme zase tam, co vždycky, tak jsem tentokrát nekývla. Proč jsem se do toho zase nechala navrtat?“
“Ne, tak to ne. Budu si to užívat tak, jak budu chtít já. Tak proč s sebou vezeme moje jízdní kolo? Nemusím na něm přeci denně jezdit.“
“Už mě zase bolí břicho.“
“Hlavně aby tam nebyla paní upovídaná, měla jsem jí posledně plný zuby!“
“Jestli to bude ta zadní chata, kam vůbec nesvítí sluníčko, tak jedu domů. Upozorňovala jsem na to několikrát. Prý, neví, která to je! Hlavně že máme tři pumpičky na kolo a dvě náhradní duše.“


Napište nám o tom, jak prožíváte cestovní horečku vy!
Cestujete do exotických zemí za dobrodružstvím a za exotickými chorobami?
Kde jste byla na poslední dovolené? Jezdíte na dovolenou na stejné místo?
Jak prožíváte cestovní horečku a která byla nejhorší?
Zmatkujete před cestou a jste nerozhodná?
Bloudíte v cizích zemích?
Máte nějaké kuriózní zážitky?
Jste konzervativní a manžel vás nutí do dobrodružství nebo je to naopak?
Jste pro adrenalin na doraz?

Reklama