Kristián Polívka z Krispol Store se rozhodl, že zaplaví Českou republiku motýlky. Motýlky, kteří neuletí, ale mužům přidají na elegantnosti a ženám vykouzlí úsměv na tváři...

Motýlky si šijete sami. Jste pánský krejčí? Nebo jste zběhl z jiných odvětví?
Ano, všechny motýlky vznikají v mé dílně blízko Pražské náplavky v Ladově 5. Od počátečního nastřižení látky, přes šití, vyšití monogramu až po finální zabalení motýlku, vše projde mýma rukama. K motýlkům vedla dlouhá cesta přes hraní v černém divadle a práce v gastronomii. Vždy mě to táhlo ke kreativní práci a tady jsem našel něco, co mě neuvěřitelně baví a v čem vidím ohromný potenciál. 

Krispol

Sluší motýlek každému muži? 
Ano, když si uvážete motýlka, máte jistotu, že ten den se na vás nebude nikdo mračit. Třeba takový volnočasový motýlek je většinou bavlněný nebo vlněný, dá se vzít ke kalhotám typu chinos a jakékoliv košili. Nebo k džínům, košili, saku… Je to kombinace, která sluší každému a dá se nosit v podstatě kdykoliv. 

nůžky motýlek

Jaký motiv a barva motýlků u českých mužů vyhrává?
Na začátku byla představa, že budu navrhovat gentlemanské motýlky v anglickém stylu, ale zákazníci si sami poví, co chtějí - takže v současnosti je nejprodávanější motýlek se vzorem anglických buldočků. Vyrábím různé tvary a různé vzory, ze kterých si každý vybere podle svého a na danou příležitost. Šijeme hedvábné motýlky vhodné na formální akci, ale právě často i volnočasové, např. s motivy plachetniček, puntíků nebo nůžek, vhodné třeba na denní nošení do města.

logoŠijete klasické zavazovací motýlky? Je těžké se to naučit?
Ano, v nabídce máme vázací motýlky, které zákazník dostane spolu s přehledným manuálem, jak se vázání naučit. Není to nic těžkého, chce to jen cvik, pak se dá celý proces zvládnout během necelé minuty. Natočili jsme také video s ukázkou vázání, které je dostupné na Youtube.

Jak se motýlek udržuje? Do pračky by asi přijít neměl.
Dbáme na výběr kvalitních látek, které zaručí, že se jen tak nezničí, takže vydrží docela dost. Ačkoliv musíme počítat s tím, že se motýlek neustále zavazuje a rozvazuje… Měl by se prát v ruce s tekutým pracím gelem a nechat ve vodorovné poloze uschnout. Žehlení napařovací žehličkou není problém, jen pozor u hedvábných modelů, kde se musí hlídat teplota.

Krispol motýlky

Máte přehled, kolik vašich motýlků poletuje po světě?
Motýlků je za ty necelé tři roky opravdu hodně, sám jsem tím číslem byl překvapený. Vyrábím malé kolekce, většinou do 10 kusů od jednoho vzoru. Proto mně samotného udivilo číslo, které je v řádu tisíců.

dámský motýlek Krispol

Máte i několik ozdob pro ženy. Budete se nám do budoucnosti věnovat více nebo spíše zůstane Krispol Store mužskou doménou?
V nabídce je mnoho modelů motýlků pro dámy, teď pracuji na dámských vázacích motýlcích a speciální limitované kolekci dámských košil a sukní v retro stylu, tak aby vznikly skvěle kombinovatelné kousky. Tohle všechno představíme na jaře. Šití pro ženy je přeci jen mnohem náročnější záležitost, takže moc doufám, že se bude kolekce líbit.

Foto: Krispol Store a Alžběta Krhovjáková.

Ve čtení můžete pokračovat i zde:

Reklama