Klasická modelína je fajn. Rozhodně fandíme těmto kreativním hračkám, ale kdo má děti, přesně ví, jak dlouho vydrží. Brzy totiž ztvrdne a letí do koše. A mastí. A někdy je pořádně tuhá. Modelíny Play-Doh všechny tyto neřesti vychytaly a my jejich sady rády vyzkoušely.

Přizvaly jsme blogerku Katku z mama-live.cz, u které se doma vařilo.

Osičky vaří Play-Doh modelínu

Milujeme modelínu. A když modelínu, tak Play- Doh. Máme doma spoustu sad a spíše jsme ve stadiu, že kupujeme nové kelímky a ne celé sety, ale teď mě novinka zaujala velmi.Vařič smažič se zvuky. 

vařič

Je to set na vaření, plotýnka, která dokonce vydává zvuky, jako když se opravdu smaží, takže dítě má pocit reálného vaření. Formičky jsou jako vždycky perfektně propracované a vznikají z nich plátky slaniny, volská oka, smažené žampiony, ryba, krevety. No prostě jsem si u Barunky objednala anglickou snídani a šlo se na věc.

Vaření je pro naše děti vděčná zábava, zajímavé je, že vařit v dětské kuchyňce nebo vytvářet modelínové pokrmy je baví, ale do kuchyně se mi necpou.

honzík

Malé Osičky dělají většinu věcí spolu. Modelují tedy spolu. Barunka si dělá svoje, používá formičky a tiskátka, servíruje mi dobroty. Honzík si to tak nějak ňuchňá, s modelínou se mazlí a následně ji drolí a drobí na zem, abych se nenudila. Jo a mimi-pán je z těch dětí, které testují většinou smyslů, tak ji i strká do pusy. Od Barunky toto neznám a vždycky mě ty barevný zuby překvapí :-D Ještě že u té Play-Doh to není až takový problém, jedná se o směs vody, soli a mouky. Neobsahuje arašídy, arašídový olej, ani žádné mléčné produkty. Obsahuje pšenici. 

A co třeba já osobně mám na Play-Doh moc ráda, je její vůně. Většina modelín jsou smrdutky a nechávají mastné fleky, to tady nehrozí. A když se zašlape do koberce, tak se prostě nechá zaschnout a vydrolí se :-D

kreveta

Barunka vždycky zajásá, když se jí povede připravit kousek dobrého modelínového jídla. A už mě vlastně ani nepotřebuje. Sloužím jen jako vyndavač modelíny z kelímku, protože nový váleček jde obtížně ven. Sice mám pak pod nehty zásobičku modelíny, ale ten pocit, že jsem platná ...

Modelínových setů, které se týkají kuchyně a jídla, máme doma vícero - můžeme péct cookies, dělat pizzu a servírovat ji v krabici, takže budeme určitě kombinovat. Sporák je opravdu velká pecka, s ním ještě zrealizujeme hody. Přiznám se bez mučení, že funkci „se zvuky“ jsem dětem plánovala upřít a tvrdila jim, že nemáme doma správné baterky. Znám je. Místo modelování by sporák mučily a dohadovaly by se.

Později jsme si to rozmyslela a baterky tam dala, byla jsem zvědavá, o jaké zvuky jde. A je to, jak kdybyste opravdu smažili, skoro máte pocit, že na vás prskne horký olej. Ale měla jsem pravdu. Místo modelování se dětičky tahaly o plotýnku. 

Balení obsahuje: 5 kelímků (menší rozměr) modelíny, vařič (baterky nejsou součást balení, patří tam tři tužkovky), pánvičku a hrnec, talířky, příbor a další špachtličky, formičky na výrobu slaniny a dalších dobrot ke snídani.

 

Testovala i naše redaktorka Vendula.

sada Play-Doh

Italské hody

U nás se také vařilo! Na menu byla italská kuchyně. Naše sada Play-Doh byla s mlýnkem na výrobu těstovin, nechybělo několik formiček a barevně sladěných kelímků modelíny.  Podávaly se špagety, lasagne, ravioly, makarony i rigatony.

testoviny rigatony

Dietní menu se skládalo z listového salátů a plátků rajčat. Nechyběla posypka z parmezánu. Pokrmy byly servírovány stylově na talíři a v salátové míse.   

salát z

U nás je vyrábění a tvoření aktivitou číslo jedna, na plyšáky si moc nepotrpíme. Nová sada, nová zábava. Výrobky Play-Doh nás baví už minimálně tři roky a přiznávám, že i jako maminka si s nimi ráda hraju. Nešpiní, nemastí, voní a rychle se sklízí.

Líbí se mi, že je můžeme libovolně kombinovat. Po těstovinách jsem si u malé kuchařky objednala dezert a podávala se zmrzlina a zákusek z naší starší cukrářské sady, kterou jsme pořídili už kdysi.

Takové hračky nás baví.

 

Čtěte náš článek:

Pro malé kuchtíky či kuchařky: Pojďte se svými dětmi otestovat tvořivé hry Play-Doh.

Výběr testujících maminek je již ukončen a brzy se můžete těšit na jejich hodnocení.

Čtěte také:

Reklama